2022 Ford Ranger Raptor

Ford Ranger Raptor už má české ceny. S šestiválcem startuje na 1,8 milionu korun

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Ford - Tisková zpráva - 20. 5. 2022 0

Ford Ranger Raptor nové generace už lze objednávat. Zákazníci si již mohou tento nekompromisní sportovní pick-up nakonfigurovat a zadat do výroby. Cena druhé generace začíná na částce 1 511 000 Kč bez DPH, respektive 1 828 310 včetně DPH.

Sportovní varianta nejprodávanějšího pick-upu v Evropě vznikla v režii Ford Performance pro skutečné nadšence do sportovní jízdy v terénu. Pyšní se motorem 3.0 EcoBoost V6 Twin-Turbo s výkonem 212 kW/288 koní, tlumiči FOX Live Valve a sedmi přepínatelnými jízdními režimy, které optimalizují chování vozu pro různé situace. V dané třídě ojedinělý je výfuk s aktivní klapkou, umožňující nabídnout čtyři různé módy zvukového projevu.

Přečtěte si také:  Ford Ranger Raptor nové generace se představuje. V Evropě dostane i benzinový šestiválec

Přístrojový štít je plně digitální, tvoří ho obrazovka o úhlopříčce 12,3 palce. Posádka se může těšit na nejmodernější technologie, ovládané prostřednictvím 12palcové středové dotykové obrazovky s komunikačním a zábavním systémem Ford SYNC 4A.

Ode dneška si zákazníci mohou sestavit Ranger Raptor svých snů v online konfigurátoru. K dispozici jsou různé barvy laků včetně uváděcí oranžové Code, grafické polepy nebo elektricky ovládaná roleta nákladového prostoru.

„Možnost sestavit si vysněný Ranger Raptor nové generace je nyní pro naše zákazníky realitou. V online konfigurátoru mohou experimentovat s nabídkou výbavy na přání. Ať už si vyberou jakoukoli kombinaci, Ranger Raptor vždy přinese nenapodobitelný zážitek z jízdy v terénu,“ řekl Hans Schep, ředitel Ford Pro pro Evropu.

Přečtěte si také:  Ford Mustang zaznamenal v roce 2021 nejhorší prodeje ve své historii

Dodávky druhé generace pick-upu Ford Ranger Raptor k zákazníkům budou zahájeny koncem letošního roku.