Když dva dělají totéž, není to vždy totéž, to platí nejen v životě, ale i ve světě automobilů a hlavně úpravců. Jsou tací, kteří by se za svou práci měli stydět a pak tací, kteří by zasloužili líbat ruce a mezi takové jistě patří texaská tuningová firma Mo’ Muscle Cars. Mají za sebou už mnoho podařených projektů, třeba Chevrolet Camaro RS z roku 1967, o kterém jsme si také říkali. Pánové z téhle firmy se totiž specializují na to, aby vdechli do renomovaných kabátů klasických aut zcela novou duši. A jde jim to zatraceně dobře.

Jejich zatím posledním projektem je Ford Mustang z roku 1965. I když na první pohled vypadá jako luxusně zrenovovaný veterán, pod kapotou mu řehtá stádo 820 plnokrevných koní!!! Základem je klasická americká V8 o objemu 5,4 litru, jemuž s přísunem čerstvého vzduchu do sání pomáhá kompresor. Tato pohonná jednotka je původně z modelu Shelby GT500 z roku 2007.

Zbrusu nové je pro tohoto Mustanga kompletní zavěšení kol, výfuk, brzdy a …. Vlastně kompletně celý podvozek. Uvnitř vozu pak proběhl jediný větší zákrok, který zavání novotou, a tím je sklolaminátový tunel mezi sedačkami.

Společnost Mo’ Muscle Cars má u mě velké a významné plus. Umí dokonale sladit klasický vzhled s nejmodernější technikou. Nic není přeplácané nebo nepadnoucí. Tenhle Mustang je prostě povedený, souhlasíte?

-AR-