2021-Ford_Mustang_GT500KR

Současný Ford Mustang s osmiválcem rozhodně není slabé ani pomalé auto, ale pro někoho je to pořád málo. A právě pro ty je tu společnost Shelby, která představila více než 900koňový Ford Mustang GT500KR. 

Začněme hned tím „KR“ v názuv, které neoznačuje nic jiného než „King of the Road“, tedy v překladu „král silnice“. Není to žádná novinka, vždyť první Mustang s označením KR představil Shelby už v roce 1968. A už od té doby jde o auta, která na silnicích patří mezi ta nejrychlejší.

Přečtěte si také:  Test Ford Mustang Mach 1 (2021)

Základem pro úpravu, která vznikne v pouhých 225 kusech, posloužil už upravený Ford Mustang Shelby GT500. A už to je pořádně ostrý muscle car. Pod kapotou je kompresorem přeplňovaný (pro verzi KR je to nový a ještě větší 3,8litrový kompresor Whipple) velký 5,2litrový motor V8. Kromě toho je tu také jiný mezichladič vzduchu, jiné sání vzduchu Borla a od stejného výrobce je i kompletně nové výfukové potrubí.

A výsledek? Ten rozhodně vzbudí respekt, protože zadní kola se budou muset vypořádat s přívalem 671 kW/913 koní, což je výrazně víc než má výchozí Shelby GT500 (567 kW/771 koní) a dokonce víc než dvakrát (!!) tolik, než kolik má sériový Ford Mustang GT.

Nejen na motor se v Shelby podívali, ale upravili také podvozek. Vyměněny byly poloosy, přibyly stabilizátory Ford Performance, pružiny jsou nově výškově nastavitelné a stavitelné je také uložení tlumičů. S tím souvisí nové nastavení adaptivního podvozku MagneRide. Shelby pak vyměnil i kola, do podběhů usadil 20“ kované disky.

Shelby nezapomněl ani na vzhled. Tím hlavním, co na první pohled zaujme, je všudypřítomný karbon. Ten je jak vně, tak i uvnitř upraveného Mustangu. Shelby nabízí také kompletní přečalounění interiéru anebo výraznější bodykit.

Přečtěte si také:  Brabus stvořil jeden ze svých nejdražších projektů. Za cenu jejich verze Mercedes-AMG G 63 koupíte slušný rodinný dům

A co cena? V Americe překvapivě docela rozumná, ačkoliv levné tohle auto rozhodně není. Kompletně upravený vůz modelového roku 2022 startuje na 127 895 dolarech, což je v přepočtu asi 2,86 milionu korun. Můžete si ale nechat upravit i stávající Shelby GT500. V takovém případě vás to vyjde na 54 995 dolarů, v přepočtu asi 1,23 milionu korun. Vznikne ale jen 180 kusů pro Ameriku a 45 pro zbytek světa.

Přidat komentář