Ford před dvěma dny odtajnil plány, že v rámci oslav 50 let svého kultovního modelu Mustang, který se v nové generaci podívá oficiálně konečně i do Evropy, vystaví žlutý kabriolet nad hlavami chodců na Manhattanu. Stejně tak, jako před padesáti lety, i tentokrát bude nová generace Fordu Mustang vystavena na vyhlídkové terase mrakodrapu Empire State Building.

Jenže dostat ho tam rozhodně nebylo jednoduché. Budova totiž nemá tak velký výtah, do něhož by se auto dalo jen tak naložit a vyvézt nahoru. Díky výšce budovy hodně přes 300 metrů to nezvládne ani žádný jeřáb. A nejde to ani ze vzduchu, helikoptéře by překážela dlouhá anténa.

Inženýři tak museli Mustang rozřezat na kousky, které by se vešly do výtahu, a kus po kuse je odvézt na střechu a tam je opět trpělive skládat dohromady. Jak se jim to dařilo se můžete podívat na přiloženém videu.

Mustang Convertible v odstínu „Triple Yellow“ si mohou návštěvníci vyhlídkové terasy Empire State Building prohlédnout od 16. do 17. dubna. Až se terasa 18. dubna ve dvě hodiny ráno pro veřejnost uzavře, bude nový Ford Mustang rozebrán a v osm hodin, kdy se terasa opět otevírá, po něm už nebude ani památky.