Ford_GT_MANSORY_LE_MANSORY-tuning-na_prodej- (2)

Moderní Ford GT je autem, které si nemohl koupit jen tak někdo. A také to bylo auto, které nebylo podle podmínek automobilky možné jen tak prodat. Teď si ale jeden můžete koupit a navíc jde o upravený kus od Mansory.

Ford GT Le Mansory, jak se tohle auto jmenuje, je na světě jen ve třech kusech a víc jich už nevznikne. Upraveno bylo kompletně – od designu exteriéru, přes interiér, až po techniku. Poprvé jsme o něm psali v březnu letošního roku, tehdy německý úpravce ukazoval černý kus.

Přečtěte si také:  Ford nabídne k mild-hybridním modelům Fiesta a Puma nově i automatickou převodovku

Upravený Ford GT má kompletní karoserie z karbonu, lakovanou do modré barvy „Bleurion Race“. Panely karoserie jsou ale zcela nové, tvarované velmi odvážně, navíc kryjí i úplně nově vyvinuté přední LED světlomety.

Co se motoru týká, pod kapotou je přeplňovaný 3,5litrový šestiválec s výkonem 656 koní a točivým momentem 745 Nm. Upravený Ford GT se ale může pochlubit dokonce až 700 koňmi a 840 Nm. Je jasné, že zrychlení z místa na stovku bude rychlejší než 2,9 sekundy, to zvládne sériový Ford GT, ale úpravce tuto hodnotu nezveřejnil. Maximální rychlost ale prozradil, ta je o 5 km/h vyšší, Ford GT Le Mansory dokáže jet až 352 km/h

Přečtěte si také:  Ford představuje světlomety, které umožní řidičům dohlédnout dál do zatáčky

Pokud by se vám tento modrý kousek líbil, může být váš. Mansory vám jen prodá, chce za něj 1,8 milionu euro, což je v přepočtu bezmála 46 milionů korun.

Přidat komentář