Ford_GT_MANSORY_LE_MANSORY-tuning-na_prodej- (2)

Ford GT Le Mansory je tříkusová limitovaná série. Vyjde na 46 milionů korun

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: MANSORY - 20. 7. 2021


Moderní Ford GT je autem, které si nemohl koupit jen tak někdo. A také to bylo auto, které nebylo podle podmínek automobilky možné jen tak prodat. Teď si ale jeden můžete koupit a navíc jde o upravený kus od Mansory.

Ford GT Le Mansory, jak se tohle auto jmenuje, je na světě jen ve třech kusech a víc jich už nevznikne. Upraveno bylo kompletně – od designu exteriéru, přes interiér, až po techniku. Poprvé jsme o něm psali v březnu letošního roku, tehdy německý úpravce ukazoval černý kus.

Upravený Ford GT má kompletní karoserie z karbonu, lakovanou do modré barvy „Bleurion Race“. Panely karoserie jsou ale zcela nové, tvarované velmi odvážně, navíc kryjí i úplně nově vyvinuté přední LED světlomety.

Co se motoru týká, pod kapotou je přeplňovaný 3,5litrový šestiválec s výkonem 656 koní a točivým momentem 745 Nm. Upravený Ford GT se ale může pochlubit dokonce až 700 koňmi a 840 Nm. Je jasné, že zrychlení z místa na stovku bude rychlejší než 2,9 sekundy, to zvládne sériový Ford GT, ale úpravce tuto hodnotu nezveřejnil. Maximální rychlost ale prozradil, ta je o 5 km/h vyšší, Ford GT Le Mansory dokáže jet až 352 km/h

Pokud by se vám tento modrý kousek líbil, může být váš. Mansory vám jen prodá, chce za něj 1,8 milionu euro, což je v přepočtu bezmála 46 milionů korun.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru