Mansory-Ford_GT-Le_Mansory-1

Mansory upravil Ford GT. Předek teď vypadá úplně jinak

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: MANSORY - 1. 3. 2021


Jedním z těch nejzběsilejších úpravců je jistě Mansory. Jeho kreace prakticky vždy zaujmou, navíc jsou okázalé, nešetří karbonem a nectí původní tvary. Extravagantní je i jeho přestavba Fordu GT, kterou si můžete prohlédnout v přiložené galerii.

Ford GT, který u Mansory upravili, dostal jméno Le Mansory. Německý tuner upraví jen tři kusy, přičemž tento je druhý. Ten první vznikl už loni v létě. Není jisté, kdo je (nebo bude) jejich majitelem. Ford GT jste si ovšem nemohli jen tak koupit, a to ani když jste na něj měli dostatek peněz.

Přečtěte si také:  Historie se opakuje. Ford představí v Goodwoodu nový SuperVan.Po jeho boku se ukáže duhový Ranger Very Gay Raptor

Změny na upraveném kuse jsou viditelné už na první pohled. Nejvýrazněji je přitom upravena přední část, která dostala jiné světlomety, kapotu a nárazník. Materiál, z něhož jsou vyrobeny, je samozřejmě karbon. Některé části bodykitu jej odhalují, zbytek je pak zalakovaný. Z čelního pohledu je možné si také všimnout střešních nádechů pro přívod vzduchu do kabiny.

Mansory-Ford_GT-Le_Mansory-3

Z bočního pohledu jsou viditelná nová kola, nástavce prahů, ale hlavně obrovské křídlo na zádi, jehož tvar je podobný speciální verzi Ford GT MK II. A to je samozřejmě také z karbonu.

Mansory nezapomněl ani na zadní část auta. Nový je výraznější difuzor v zadním nárazníku, ale také upravené koncovky výfuku. Zatímco sériový Ford GT má v panelu mezi světlomety dvojici masivních koncovek, tak ten upravený „Le Mansory“ má hned tři.

Přečtěte si také:  Tohle je luxusní tuning na druhou. Mansory upravil Mercedes Maybach třídy S a vsadil hlavně na eleganci a výkon

V němém úžasu jistě zůstane majitel tohoto kusu, až otevře dveře, protože Mansory upravili i interiér. Tomu dominuje červená barva, která je na sedadlech, palubní desce, dveřních výplních, ale také třeba i na stropě. Čalounění je nyní Alcantarové.

Mansory-Ford_GT-Le_Mansory-2

Upraven byl také motor, kterým je přeplňovaný šestiválec s objemem 3,5 litru, výkonem 656 koní a točivým momentem 745 Nm. Upravený kus totiž nabídne dokonce 700 koní a 840 Nm. Jak se změnilo zrychlení z 0 na stovku úpravce nehovoří, ale sériový Ford GT to zvládne za dechberoucích 2,9 sekundy. Prozradil ovšem maximální rychlost, která je 352 km/h, tedy o 5 km/h více, než v sérii (tady ji ovšem krotil elektronický omezovač rychlosti).

Cena úpravy? Neznámá.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek