Ford Galaxy s motorem z Focusu RS umí dlooouhé plameny z výfuku! – video

Autor: Pavel Srp - 9. 12. 2014


Ford Galaxy by mělo být rodinné MPV. Velký a pohodlný kočár, který dokáže převézt i velkou rodinu. Prvoplánově se od něj žádné sportovní výkony či podobné výstřednosti nečekají, ale co když pod kapotou nainstalujete místo uchrochtaného nafťáku pořádný benzínový motor, třeba přeplňovaný benzínový pětiválec?

To se pak budou dít věci. Zdá se, že Galaxy z videa má pod kapotou přeplňovaný řadový pětiválec z Focusu RS (tomu napovídá nejen znáček na zádi), který má sériový výkon 300 koní! Podle zvuku i toho, co vychází z výfuků se zdá, že bude navíc řádně upraven. Pak není problém, aby z výfuku šlehaly klidně i metrové plameny… Jak toho majitel dosáhl je nám ale záhadou.

Kromě výměny motoru a plamenů je tahle Galaxy zvláštní také svým lakem, který je z palety Focusu RS, ale i velkými koly či upravenými nárazníky. To je, panečku, pořádný rodinný kočár.

Bohužel, nad přeplňovaným pětiválcem se stáhla mračna, vždyť současná generace Focusu ST má už jen čtyřválec. Pětiválec je totiž pro EU moc neekonomický…

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru