Nový film ukazuje dynamické vlastnosti nového Fordu Fiesta ST v neobvyklém prostředí – v jednom z největších solných dolů v Evropě. Natáčení probíhalo 400 netrů pod zemským povrchem. Za volantem seděl Elfyn Evans, pilot týmu M-Sport Ford World Rally Team. Fiesta ST v jeho rukou jezdí smykem a skáče, zatímco zvuk dvousetkoňového motoru 1.5 EcoBoost se odráží od stěn úzkého příjezdového tunelu a rezonuje v prostorách solných jeskyní.

„Sůl se pod autem chová podobně jako jemná šotolina. Je docela kluzká, zejména se silničními pneumatikami,“ řekl Evans. „Jeden by čekal pocity klaustrofobie, ale bylo to přesně naopak. Fiestu ST jsem si na tomhle místě opravdu užil.“

Seriál Europe’s Greatest Driving Roads z produkce Fordu představuje sportovní modely značky na těch nejúchvatnějších a nejzábavnějších silnicích od chladného Norska až po slunnou Mallorcu. Až dosud se však všechny díly natáčely na zemském povrchu.

Ford zvolil k natáčení nové televizní reklamy „Undertrack“ blíže nespecifikovaný solný důl. V soustavě chodeb o souhrnné délce 60 kilometrů panuje teplota konstantních 16°C. Natáčelo se tři dny za přísných bezpečnostních opatření.