Mercedes-AMG A 45 je se svým dvoulitrem pod kapotou naladěným na výkon 381 koní slušným parťákem pro spousty zábavy. Ale nestačí to všem. Někteří prostě potřebují víc a pro ty jsou tu úpravci jako Foliatec a Performmaster.

Právě tyto dvě společnosti se A 45 AMG podívali na zoubek a výsledek je parádní! Dvoulitrový čtyřválec trochu poladili právě u společnosti Performmaster a výsledkem je hodně zajímavých 410 koní. To je 205 koní na jeden litr objemu a když k tomu připočtete slušnou hmotnost tohoto kompaktního auta, vyjde vám z té rovnice malá bestie co snídá malé děti k snídani. Přitom je ale tohle áčko stále použitelná i pro každodenní nákupy. 🙂 Ideální kombinace.

O design, který nám hodně připomíná SEAT Leon Cupra s Performance paketem, se postarali u Foliatecu. Karoserie dostala matně stříbrno-šedou fólii a k tomu přibyla kola a zrcátka v kontrastní oranžové barvě. Upřímně přiznáváme, že takhle lehce upravený Mercedes-AMG A 45 se nám hodně líbí a uměli bychom si ho představit v naší garáži.