Filipínské úřady se s tím nepářou. Nechaly zlikvidovat několik super aut, jen proto, že jejich majitelé porušili zákon

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bureau of Customs PH, Celní úřad Filipín -  21. 6. 2021


Je asi jasné, že zákony se musí dodržovat a za jejich porušování vždy přijde nějaký trest. Ovšem trest, jaký úřady připravily těm, kteří porušili celní a daňové zákony na Filipínách, je opravdu hodně přísný. Za své kvůli přísným pravidlům vzalo několik velmi zajímavých aut.

O tom, že úřady za určitých podmínek zabavit auto, už jsme vám několikrát říkali. Dokonce tento zákon platí i u nás. Ovšem na našem území se asi nestane, že by úřady zabavil boháčům jejich auta a ty pak demonstrativně nechaly sešrotovat. A to vše vlastně jen pro to, aby ukázaly jejich sílu. Vše se před několika málo dny odehrálo na Filipínách, kde je v platnosti prezidentská směrnice, která jak zabavení, tak následné zničení umožňuje, respektive nařizuje.

https://www.facebook.com/watch/?v=218514070114339&t=0

A co je psáno, to je prostě dáno. Tamní úřady od roku 2018  zabavily spoustu aut, od Porsche 911 C2S, přes McLaren 620R, několik lotusů a dokonce i obyčejnou Toyotu Solara. Všechna ta auta byla na Filipíny buď dovezena nelegálně, nebo za ně jejich majitelé nezaplatili vysoké daně nebo byla lidí, kteří páchali nějakou významnou trestnou činnost. A to se tam prostě neodpouští.

https://www.facebook.com/1653473014900475/posts/2979507795630317/?d=n

Všechna ta zabavená auta byla před pár dny odvezena na jedno místo a tam se na nich vyřádil těžký stroj, který z nich nadělal jen kupu šrotu. Přiznáváme, že z pohledu na tu zničenou automobilovou krásu nám není moc dobře. Řada lidí se v diskuzích pod facebookovým příspěvkem filipínských úřadů podivovala nad tím, proč ta zabavená auta prostě neprodají v aukci a výtěžek nevěnují potřebným. Na to ale vždy přišla stejná odpověď, která říkala, že jen tak je jasně patrné, že prezidentská nařízení je třeba dodržovat. S tím souhlasíme, přesto nám ale tahle destrukce přijde úplně zbytečná. Ti, kterých auta byla, mají jistě dost peněz na to, aby si koupili jiná. Jsme přesvědčeni, že tahle demonstrace síly se u nich mine účinkem.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *