Filipínská administrativa nechala přejet 14 vzácných aut, majitelé za ně nezplatili daně a clo

Autor: Pavel Srp - 18. 3. 2018


Na Filipínách bojují s ilegálními dovozy aut a tento problém řeší po svém. Už po několikáte s nimi tamější prezident pořádně zatočil. Auta nechal vystavit v přístavu Port Irene a následně je nechal přejet buldozerem. Ovšem nejhorší na tom je, že to nebyla úplně obyčejná auta, ale naopak poměrně zajímavé a vzácné kousky.

Zatím poslední takové ničení aut proběhlo teď ve středu. Když si pustíte přiložené video, které bylo vysíláno i v místní televizi, uvidíte v něm buldozer, který přejíždí takové skvosty jako jsou BMW Z1, Porsche 911 GT3, Mercedes-Benz SL 55 AMG, ale i třídu G nebo Renault 5 Turbo, Opel Manta a Maserati Quattroporte. Tímto poměrně ostrým způsobem s nelegálním dovozem automobilů bojuje prezident Rodrigo Duterte, který byl ničení osobně přítomen. Podle jeho odhadů byla hodnota těchto 14 zničených automobilů v přepočtu téměř 11 milionů korun. Důvodem toho všeho bylo vlastně to, že u těchto automobilu nebyly zaplaceny daně a dovozní clo.

Podle dostupných informací tvrdí prezident Dutert, že je toto pouhý začátek, protože filipínská administrativa se chystá zničit dalších 841 aut, mezi kterými jsou další podobně exkluzivní auta jako vozy Lamborghini, Aston Martin ale i Porsche. Toto exemplární ničení by mělo prý opět probíhat v přístavu Port Irene, kde byla právě největší část nelegálně importovaných aut zachycena.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru