Po Top gearu je pořad Fifth Gear druhým nejznámějším pořadem o autech, jaký asi existuje. Pochází také z Velké Británie, ale oproti Top Gearu se věnuje autům jako takovým přeci jen o trochu více. Ale i Fith Gear čas od času odlehčí téma a udělá reportáž, kterou by člověk čekal spíš od Hammonda a spol.

Fifth Gear se rozhodl takhle před koncem roku otestovat v crashtestu auto, které se v rámci večírků a plesů na silnicích objevuje čím dál tím častěji, tedy limuzínu. Do parády si vzali starého Lincolna, dozadu umístili figuríny a auto nechali nabourat v rychlosti 80 km/h. Navíc figuríny, jak už to při cestách limuzínou bývá, nejsou připoutané.

Rychlost 80 km/h je pro čelní náraz opravdu vysoká, ale každý z nás se právě takovou rychlostí přesouvá každý den. Limuzína po nárazu vypadá spíše jako malý rodinný sedan. O tom, že by řidič neměl šanci na přežití, asi není potřeba polemizovat, ale nás spíše zajímá, jak by dopadla případná rozjařená posádka.

No, vlastně podle očekávání. Kdyby byli připoutaní, asi by je maximálně do hlavy praštila letící láhev šampusu, ale takhle bez pásů je to nepěkná podívaná. Snad jen dodáme, že když už máte to štěstí a vezete se limuzínou, asi se raději připoutejte.