Fiat 500 pokořil hranici tří milionů prodaných vozidel

Autor: Tisková zpráva - 26. 6. 2019


3 miliony: to je zatím poslední rekord mimořádné řady zahrnující modely Fiat 500, 500L a 500X. Rodina 500 se neustále rozrůstá a vyvíjí, aby uspokojila stále rozmanitější klientelu ve smyslu věku, vkusu a potřeb mobility.

Tří miliontým vozem řady 500 prodaným v Evropě byl nový exkluzivní model Fiat 500C Star. Jedná se o další rekord úspěšné řady, která vítězí u zákazníků s ikonickým městským modelem 500 zaměřeným na styl a mobilitu, všestranným modelem 500L, který je ideální pro mladé rodiny, a modelem 500X, italským crossoverem pro každodenní městská dobrodružství. Úspěch rodiny 500 je přitom doslova globální. Až 62% všech prodejů bylo realizovaných mimo Itálii, která nadále zůstává největším trhem, následovaným Velkou Británií, Francií, Německem a Španělskem.

Rekordní Fiat 500 je ve verzi kabriolet v bílém odstínu Stella s růžovými doplňky, které dokonale korespondují s exkluzivním interiérem v kombinaci černé a pískově bílé barvy a elegantní úpravou Matelassé s detaily z eko kůže a bordovým logem 500.

Jedním z tajemství úspěchu této řady je objevování nových teritorií prostřednictvím modelů, které se sice liší posláním, tvary a osobitostí, ale přesto sdílejí nezaměnitelnou formu 500. Tento symbol italského průmyslu je uznávaný po celém světe jako dokonalé vyjádření stylu, nepřetržitých inovací a prémiové kvality. Fiat 500 porušil všechna tradiční pravidla svého segmentu a dokázal, že malé městské vozidlo může být globálním bestsellerem a vytvořit rodinu zábavných, dostupných vozidel pro maximální svobodu výběru a použití. Fiat 500 dnes učinil další krok vpřed zavedením významných novinek, například dvou nových vrcholných verzí Star a Rockstar.

Fiat modernizoval model 500 a přidává verze Star a Rockstar

Pozornost poutá rovněž nový Fiat 500X, který prošel v září kompletní modernizací, aby nadále mohl hrát klíčovou roli ve svém segmentu. Tento model je od roku 2014 lídrem segmentu v Itálii a nepřetržitě se umisťuje v první desítce na evropském trhu. Nový Fiat 500X je demonstrací špičkové italské automobilové výroby a představuje nadčasovou kombinací stylu, designu a inovativních technologií schopných uspokojit nejnovější potřeby mobility. Ne náhodou byl prvním modelem značky Fiat, který byl vybaven novými, účinnými a velmi inovativními motory FireFly Turbo 1.0 a FireFly Turbo 1.3, které představují poslední technologický vrchol skupiny FCA v oblasti pohonných jednotek.

Rodinu 500 doplňuje pohodlný model 500L, který je ideálním řešením pro potřeby mobility moderních rodin. Tento model prošel modernizací v roce 2017 a dokonale ztělesňuje koncept „Cool & Capable“ kombinující ikonický styl 500 a vysoce funkční italský design. A co je jeho tajemstvím? Být prostornější, nabízet více technologií a disponovat obrovskou osobitostí.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru