2019-Fiat_500-Star-a-Fiat_500-Rockstar

Více elegance, stylovosti a technologií: nová řada Fiat 500 přijíždí s několika významnými inovacemi. Ty zahrnují dvě vrcholné verze řady, Star a Rockstar, které byly navržené pro mladé a sofistikované zákazníky.

Fiat 500 se poprvé světu představil v roce 1957 a do velké míry se zasloužil o motorizaci celé Evropy. Jeho reinkarnovaná podoba z roku 2007 pak zcela změnila pohled na malá městská vozidla. Nabídla totiž styl a technologie, jaké byly do té doby v tomto segmentu neznámé. Dnes, 12 let od svého oživení, dělá kultovní pětistovka další významný krok vpřed a podle očekávání opět stanovuje měřítka v daném segmentu.

Disponuje všemi ingrediencemi, které z ní učinily symbol italského automobilového průmyslu. Působení modelu 500 na evropském trhu je přitom stále stejně výrazné. V roce 2018 dokonce zaznamenal Fiat 500 vůbec nejlepší prodejní výsledky v podobě téměř 194 000 prodaných vozidel (Fiat a Abarth). Během letošního března byl Fiat 500 nejprodávanějším vozem své kategorie a za celé čtvrtletí pak druhým nejoblíbenějším vozidlem, přičemž o prvenství jej připravil podobně výjimečný Fiat Panda.

Zcela nová řada nabízející osobitější možnosti volby

Fiat 500 charakterizují osobitost, styl a exkluzivita. Nová řada k těmto jedinečným vlastnostem přidává možnost snadného výběru ideální verze, která by odrážela povahu svého majitele. Vstupní branou do světa 500 je verze 500 Pop. Od tohoto standardu již mají zákazníci na výběr mezi dvěma odlišnými výbavami, jednou elegantnější a druhou sportovnější. Stylová výbava Lounge může získat ještě větší osobitost s verzí Star, zatímco sportovní model 500 Sport nabývá na dynamice s výbavou Rockstar. Bohatá výbava obou nových verzí zahrnuje multimediální systém Uconnect 7″ HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu, který každou cestu promění v jedinečný zážitek. Tento důmyslný infotelematický systém je standardně nabízen i u verzí Lounge a Sport, které se mimo to mohou pochlubit i novým čalouněním.

Všechny stupně výbavy nové 500 jsou k dispozici v karosářských verzích hatchback a kabriolet a v závislosti na jednotlivých trzích mohou být osazené zážehovým motorem 1.2 o výkonu 69 k (s manuální nebo robotizovanou převodovkou Dualogic), 0.9 TwinAir o výkonu 85 k a nakonec pohonnou jednotkou 1.2 spalující LPG (obě s manuální převodovkou).

Přečtěte si také:  Hyundai ukazuje první snímek faceliftovaného Santa Fe. Dostane i elektrifikované pohony

Nový Fiat 500 Star, ztělesnění elegance

Na základě působivého úspěchu verze Lounge se značka Fiat rozhodla vytvořit ještě bohatší a elegantnější verzi, Fiat 500 Star. Jedním z hlavních prvků nové verze je zcela nový bílý metalický odstín karoserie White Stella, který je zušlechtěný jemně růžovými a chromovanými detaily a také standardními 16palcovými litými koly, mlhovými světly a prosklenou střechou Skydome. Model 500 Star je k dispozici také v dalších odstínech: bílá Gelato, šedá Carrara, černá Vesuvius, šedá Pompei, bordová Opera, šedá Colosseo, modrá Epic a bílá Ice. Nová řada 500 potvrzuje význam barevných kombinací. Barva totiž není jen otázkou vzhledu, ale je součástí filozofie celého produktu, který nabízí maximální možnosti personalizace, což je jedna ze základních vlastností řady.

Exkluzivita exteriérů se odráží i v interiérech. Zcela nové interiéry verze Star jsou maximálním vyjádřením stylu řady 500 a jsou k dispozici ve dvou barevných kombinacích, pískově bílé a černé a elegantní úpravě Matelassé s detaily z eko kůže a s bordovým logem 500. Palubní deska, která byla dosud nabízená v odstínu karoserie, může být vyvedena ve dvou nových odstínech, pískově bílém s perleťovou úpravou nebo matně bordovém. Uprostřed přístrojového panelu se nachází digitální přístroje včetně 7palcové TFT obrazovky, která je největší v kategorii.

Nový stupeň výbavy 500 Rockstar, odvážný a inovativní vzhled, který ve městě vynikne

Nová verze 500 Rockstar je určena zákazníkům, kteří hledají vůz s výraznou osobitostí bez obětování elegantního vzhledu. Rockstar vyniká stylem, který kombinuje robustní estetické prvky verze Sport, patrné například na předním a zadním nárazníku a také na prazích dveří, a stylové detaily, jakými jsou pevná prosklená střecha, 16palcová litá kola a detaily na karoserii v matně chromovaném odstínu. Kromě větší vytříbenosti a dynamické povahy nabízí verze Rockstar rovněž nový matně zelený odstín karoserie Portofino.

Fiat 500 Rockstar je pochopitelně k dispozici i v dalších odstínech: bílá Gelato, šedá Carrara, červená Passione, černá Vesuvius, šedá Pompei, bordová Opera, modrá Italia a bílá Ice.

Interiéry odrážejí eleganci a sportovní vzhled karoserie podobně jako u verze Star a i v tomto případě jsou zcela nové. Na mimořádně působivém vzhledu se podílí i středová část sedadel, která byla inspirovaná pruhovanými látkami nejluxusnějších obleků. Boky sedadel a opěradel jsou vyvedené v eko kůži a jsou ohraničené šedými nebo modrými detaily. Tak jako u verze Star i v případě modelu Rockstar je čelní část palubní desky nabízená ve dvou nových odstínech: zcela novém matně zeleném odstínu a matně grafitové úpravě. V případě matně zelené čelní části palubní desky jsou další detaily interiéru šedé, zatímco u matně grafitové verze palubní desky jsou detaily modré. Interiér zdobí dále elegantní chromovaný přístrojový panel se 7palcovým TFT displejem, který poskytuje všechny informace, které řidič potřebuje, včetně snadno čitelných údajů rychloměru, tachometru a palubního počítače. Displej zobrazuje rovněž informace poskytované systémem Uconnect.