Ferrari 296 GTB

Ferrari vyzývá majitele modelů 296 GTS a 296 GTB, aby s auty nejezdili. Mohla by shořet

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Ferrari - 14. 5. 2023


Koupili si auto za několik milionů korun, aby jim dělalo radost. Automobilka je ale vyzývá, aby s ním nejezdili. To se teď stalo u Ferrari, které apeluje na majitele 296 GTS a 296 GTB, aby auta odstavili a nejezdili s nimi. Mohla by prý totiž začít hořet.

Nejnovější svolávací akce italského výrobce supersportovních modelů se týká hybridů Ferrari 296 GTS a 296 GTB. Problémem může být únik paliva, které by mohlo vzplanout. Za únik paliva může konstrukční chyba. Ta je způsobena chemickou reakcí při těsném kontaktu mezi palivovým potrubím a kovovým krytem vysokonapěťové baterie. Svolávací akce se týká 425 vozů.

Poprvé o problému automobilka informovala počátkem dubna, kdy se taková závada objevila v rámci předprodejního servisu jednoho ze zákaznických vozidel v Číně. Ihned poté začalo Ferrari vyšetřovat, co přesně a jak se stalo. Že poškození způsobuje právě chemická reakce zjistila v květnu. 


Zajímají vás všechny svolávací akce? Podívejte se na ně zde.


Ferrari tak do servisu svolá všech 425 modelů 296 GTB a 296 GTS, které dodala v rámci modelových roků 2022 a 2023. Výrobce zatím prý u žádného auta naštěstí žádný velký problém nezaznamenal, hořet žádné z nich nezačalo. Ferrari začne majitele oficiálně oslovovat od 7. června a vyzve je, aby svá auta odvezli do servisu na kontrolu a opravu. Na palivové vedení bude nainstalováno antikorozní gumové těsnění, které má problém vyřešit.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru