Ještě do konce tohoto měsíce chce italská značka Ferrari představit zbrusu nový hybridní supersport. Zatím je ale tajemná jako hrad v Karpatech a o novince nechce nic moc prozradit. Přesto se několik málo informací na internetu objevilo.

Ferrari nový model oznámilo tak trochu mezi řečí a to ve chvíli, kdy oznamovalo prodejní výsledky za první tři měsíce roku 2019. Ačkoliv se na něj okamžitě sesypalo tisíc dotazů, na téma nového vozu zatím zarytě mlčí a všem vzkazuje, ať vydrží ještě pár dnů. Louis Camilleri, výkonný ředitel Ferrari pak ale nakonec několik maličkostí do světa pustil.

Díky němu tedy víme, že se novinka postaví nad model 812 Superfast, ale zároveň její přítomnost v nabídce neznamená, že by snad Ferarri vyřadilo 488 nebo nějaký jiný model. Podle automobilky nebude novinka, která má být standardním modelem nabídky, žádnou limitovanou edicí, nabídne nejmodernější hybridní technologie, klasický design Ferrari a fantastické jízdní zážitky. Tomu se lehce věří, vždyť Ferrari dokázalo fakt, že to s hybridními technologiemi umí, už před lety v modelu LaFerrari.

Novinka by prý ale měla technologicky nad LaFerrari vyčnívat. Ostatně, hybridní pohon automobilka před pár měsíci testovala na zamaskovaném modelu 488 a zřejmě úspěšně. Nové by mělo být také uživatelské rozhraní auta, tedy celý infotainment.

Víc toho bohužel nevíme. Známe ale důvod, proč Ferrari sahá po hybridním pohonu. V prvé řadě je to tlak úřadů po emisích, který by automobilka bez nabídky hybridů nebo následně čistokrevných elektromobilů nikdy nemohla ustát a limity splnit. Ostatně, jen během letošního roku chce představit hned pět hybridních modelů, díky čemuž může být co do emisních nařízení celkem v klidu.

Nová generace Lamborghini Aventador nejspíš bude pekelný hybrid

Spekulace šířící se hlavně po sociálních sítích mluví o tom, že výkon novinky by se měl pohybovat nad 800 koňmi. Otázkou zůstává, kolik a jak rozmístěných elektromobilů nakonec Ferrari použije. Může se vydat cestou svého rivala, značky Lamborghini, která potvrdila, že nová generace Aventadoru bude hybridní hned s trojicí elektromotorů. O tom jsme vám před pár dny říkali, článek si můžete připomenout výše. Na nějaké podrobnosti, technická data a hlavně na to, jak bude novinka vypadat, si ale musíme počkat. Dobrou zprávou je, že to čekání nebude trvat moc dlouho.