Ferrari-812-Superfast-06

Elektromobilita je v současné době asi nejdiskutovanějším tématem ve světě automobilismu. Jednotliví výrobci už se do elektrifikace zapojili na maximum, kdo nenabízí čistokrevný elektromobil, ten to plánuje a nabízí alespoň nějakou formu hybridu. Jedna z mála automobilek, která se čistokrevné elektromobilitě zatím vyhýbala a dávala přednost hybridu, je Ferrari. Už i výrobce italských superaut ale oznámil, že elektromobil opravdu bude. A navíc relativně brzy.

Přečtěte si také:  Nové SUV Ferrari Purosangue natočeno na italském okruhu. Maskování ještě neshodilo

V rámci výroční valné hromady to oznámil John Elkann, předseda společnosti Ferrari. Prozradil, že prvního výhradně elektrického modelu se vzpínajícím se koněm ve znaku se dočkáme v roce 2025. Zároveň řekl, že inženýři a designéři v Maranellu už na něm pilně pracují a jsou připraveni tak důležitý milník v historii značky představit ve slibovaném termínu.

Elkann ovšem nezapomněl dodat, že pro Ferrari není první elektromobil žádnou povinností. Jde spíše o příležitost vstoupit na nové trhy a zaujmout nové zákazníky. No, vzhledem k tomu, že se do vod elektromobility pouští stále více značek, i těch konkurenčních, bylo jen otázkou času, kdy se k této vlně italský výrobce připojí.

Přečtěte si také:  Ferrari 308 GTS: těžko uvěřitelný swap motoru udělal z Ferrari elektromobil - foto + video

Ještě před rokem ale obchodní šéf italské automobilky Enrico Galliera tvrdil, že elektromobil nebude. Tehdy toto rozhodnutí vysvětloval tak, že baterie a jejich systémy ještě nejsou dostatečně vyvinuté tak, aby splňovaly přísné požadavky Ferrari. Navíc tehdy zdůrazňoval, že u elektrifikovaných modelů by bylo velmi složité zachovat alespoň částečný zvukový doprovod, jaký historicky vozy Ferrari mají a jaký je pro ně tak typický. Ovšem, třeba Audi s modelem RS e-tron GT zvuk vyřešit zvládlo. Ne, nezní to jako nazlobený spalovací motor s na míru dělaným výfukem, ale je to lepší než nic.

Leave a Reply