Ferrari jsou praktická, odvezete s nimi i nábytek

Autor: Pavel Srp - 5. 6. 2016


Ferrari jsou sportovní auta, praktičnost u nich nehledejte. Dokonce ani peněženku a telefon není v některých modelech kam dát. Ale co když prostě potřebujete převézt novou skříň z obchodního centra?

To, že Ferrari bývala dříve dvoumístná sportovní coupé, u kterých byla praktičnost až na samém konci vlastností, je holý fakt. Jenže doba pokročila a všechny automobilky vyrábějí i takové modely, které dříve v nabídce neměly a byly přesvědčeny o tom, že je ani mít nebudou. Jasným příkladem jsou například SUV u Maserati nebo u Bentley. Ferrari sice do své nabídky SUV nezařadilo – a zarytě tvrdí, že to ani neudělá – ale „praktický“ model v nabídce má: FF.

shmee150-ferrari-ff-ikea-2

Ferrari FF má pod kapotou motor V12 o výkonu 660 koní, k tomu má také pohon všech kol, navíc velmi speciální. Ferrari totiž speciálně pro model FF vyvinulo elektroniku, která neustále počítá a vyhodnocuje přilnavost jednotlivých kol, podle toho určuje množství točivého momentu na každé kolo zvlášť a nezávisle na ostatních kolech. Ve Ferrari FF je uspořádání transaxle (motor vpředu uprostřed a převodovka vzadu) a jeho rozložení hmotnosti je 47:53.

No, a díky tomu, že má motor vpředu, vzadu může být kufr. A to pak znamená, že si klidně na nákupy můžete vzít Ferrari, protože otevřete víko kufru (i s okne jako u Octavie) a nákup v klidu a v pohodě naložíte dovnitř. A může to být klidně skříň třeba do ložnice. Auto z fotek je dobře známého britského spottera, který si říká Shmee150. On je v jeho případě výběr auta pro takový nákup ale vlastně docela jednoduchý, protože kromě tohoto Ferrari FF mu v garáži parkuje Porsche Cayman GT4 a McLaren 675 Longtail. A to uznejte, nejsou úplně auta na nákupy…

shmee150-ferrari-ff-ikea-1

Není to ale jen Shmee150, který na nákupy jezdí ve Ferrari a využívá ho jako běžné auto. V americkém městě Arlington ve Virginii bylo v roce 2012 vyfoceni Ferrari FF, jehož řidič si – navíc čouhající z kufru – veze v autě dřevo.

ferrari-ff-drevo-v-kufru

No, a v Brně to nedávno vypadalo takto. Velkou plochou televizi si prostě musíte za každou cenu odvézt a je vlastně úplně jedno, že jste do obchoďáku přijeli ve Ferrari Testarossa…

Přečtěte si také:  Nejvyhledávanější superauto na internetu není žádný nováček a brzy se přestane vyrábět

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek