Ferrari F12 Speciale: odlehčená verze nafocena přes vrata továrny

Autor: Jan Karlík - 8. 8. 2015


Název nového supersportu berte s rezervou. Je jasné, že nebude mít přídomek GTO jako předchůdce, ale oficiální jméno zatím není potvrzené. Ať už se odhlečená verze Berlinetty bude jmenovat Speciale nebo ne, pravděpodobně koukáme na finální podobu, která bude veřejnosti představena už za měsíc na frankfurtském autosalonu.

Dalším místem, kde možná Ferrari vytasí své trumfy, může být také Pebble Beach Concours d’Elegance startující už příští týden. Vzhledem k tomuto úniku neoficiálních fotografií může být urychlení celé záležitosti docela pravděpodobnou skutečností. Snímky byly pořízeny v areálu Ferrari poblíž centrály v Maranellu. Fotografie nepatří k nejkvalitnějším, i tak ale odhalují poměrně zásadní změny v designu vozu. Zřejmě nepůjde pouze o nalepení křidýlek a plaketek na standardní F12 Berlinetta. Můžete si tak všimnout trojice odvětrávacích otvorů na zadních blatnících odkazujících na Ferrari 288 GTO, čtyři mohutné koncovky výfuku, difuzor či černé (patrně karbonové) prahové nástavce navazující na přední vysunutý spoiler.

F12 Speciale by mělo být poháněná motorem 6.3 V12 s výkonem vyladěným na 770 koní (nově se mluví také o systému KERS a 800 koních), především ale stojí za zmínku poměrně drastická dieta snižující hmotnost vozu až o 200 kg. Takové jsou odhady změn nové sportovní verze dvanáctiválcového GT s koníkem ve znaku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru