novitec-ferrari-812-superfast- (4)

Ferrari 812 Superfast dostalo pár vylepšení Novitec

Autor: Pavel Srp - 27. 1. 2019


Ferrari 812 Superfast je rychlé a vypadá dobře už v sérii, ale v Novitecu mu přidali ještě trochu toho pálivého chilli. Ale jen tak decentně, aby vás z toho nepálila ústa. A mně se to moc líbí.

Žlutý třívrstvý lak Giallo Modena tomuhle upravenému Ferrari 812 Superfast dodává na výjimečnosti. Tu podporují dále úpravy v Novitecu. Ty se zaměřily hlavně na vzhled, ale i přesto jsou poměrně decentní. Při pohledu na auto si můžete všimnout nových karbonových dílů jako jsou spoiler předního nárazníku, nástavce prahů, difuzor v zadním nárazníku, spoiler na víku kufru, ale také třeba průduchy v kapotě či kryty vnějších zpětných zrcátek.

Kromě toho jsou tu nová kola Vossen s průměrem 21 palců vpředu a dokonce 22 palců vzadu. Aby parádně lícovala s blatníky, byla o 35 mm snížena světlá výška. Abyste si ale nezničili karbonový přední spoiler, dodatečně je tu systém hydraulického přizvedávání přídě, podobně jako to mají dnešní modely Lamborghini.

Velmi ostré je toto Ferrari i pod kapotou a to přesto, že v Novitecu na něm v tomto směru nic nepoladili. Zatím. Úpravy motoru se ale již dolaďují. O pohon se stará 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec s 588 kW/800 koňmi a 718 Nm. Ten dokáže auto vystřelit na stovku za 2,9 sekundy, na dvoustovku za 7,9 sekundy a maximálka je až 340 km/h. Možná proto se tohle auto jmenuje superfast, tedy superrychlé…

Ale i tak tu jedna úprava, která se dotýká motoru, vlastně je. Novitec nainstaloval nové výfukové potrubí s koncovkou z inconelu. To i přesto, že má zvukovou klapku, je o 11 kg lehčí než to sériové. A navíc vážně skvěle zní, což si ostatně můžete poslechnout v úvodním videu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru