Už jsme se dostali do fáze, že si při představování nových a především suersportovních vozů klademe otázku: „Kdy tohle skončí?“ Máme na mysli především výkon nově představených vozů. Nové Ferrari 488 Spider je toho zářným příkladem. Svého předchůdce, model 458, totiž právě z hlediska výkonu nechává daleko za sebou.

Jak již název napovídá, jedná se o otevřenou verzi dříve představeného modelu 488 GTB. Stejně jako předchůdce využívá 488 Spider pevnou skládací střechu stejného mechanismu. Podle Ferrari se však jedná o lehčí řešení než plátěné provedení a pro posádku umí nabídnout větší komfort (akustický? Tak tento komfort bychom radši horší 🙂 ). Složení střechy je otázkou pouhých 14 sekund.

Agregát uložený za předními sedadly je stejný jako v případě kupé 488 GTB. Jedná se o dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 3903 cm3. Jednotka spárovaná se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou je naladěna na 492 kW/670 koní a 760 Nm (nárůst oproti modelu 458 je celých 92 koní a 220 Nm). Tento model má zrychlení z 0 na 100 km/h za rovné 3 sekundy a a dvojnásobná rychlost je dosažena za pouhých 8,7 s.

Základem vozu je hliníkové šasi, zhotovené z 11 různých hliníkových slitin. Na konstrukci byl použit také třeba hořčík. Výsledkem je podle maranellské automobilky stejná torzní tuhost jako v případě kupé a stále příznivá hmotnost.

K prvnímu seznámení s veřejností dojde na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. V tu chvíli by měla být oznámena také cena nového plnokrevníka. 488 Spider byl vytvářen s extrémním důrazem na aerodynamiku a konstruktérům se podařilo stvořit nejefektivnější otevřené Ferrari v historii. Pomocí speciálního spoileru a aerodynamicky upraveného podvozku se konstruktérům povedlo zajistit optimální přítlak a zároveň snížit odpor vzduchu. O aktivní aerodynamice jako v případě modelu LaFerrari se zatím nehovoří. A musíme uznat, že se nám také líbí o něco víc, než varianta kupé. A co vám?