Tuning a úpravy automobilů jsou celosvětovým fenoménem. Ti, kteří mají rádi auta, se mnohdy nespokojí „jen tak s něčím“ a chtějí, aby jejich auto (případně auta) bylo co nejlepší, fungovalo co nejlépe, jezdilo co nejrychleji a brzdilo na místě. Jenže upravit dnes běžně dostupné, ačkoliv třeba exkluzivní auto není problém, ale co když se někdo rozhodne brutálně upravit klasiku let dávno minulých? Třeba Ferrari 250 GTE?

Jenže vraťme se zpět na začátek, Joe – majitel auta – koupil pouze holou karoserii. Auto nemělo podvozek, nemělo rám, nemělo motor. Nemělo nic. Ale byla škoda, aby takový skvost nejezdil, a tak padlo rozhodnutí o důkladné přestavbě tak, aby se tahle nádherná italská karoserie mohla po silnicích pohybovat.

Z výroby tohle auto dostalo třílitrový vidlicový dvanáctiválec se třemi karburátory a výkonem 240 koní, ten ale v tomhle fialovém autě nenajdete. Vše muselo být vyrobeno znovu a pod kapotu tak putoval americký motor V8 Chevrolet DZ302, jenž je spojen s manuální šestistupňovou převodovkou Tremec Viper (pochází z Dodge Viper). Výkon se přenáší standardně na kola zadní nápravy.

Celek jeho „Joerrari„, jak ho on sám nazývá, dotvářejí nová kola a fialový lak karoserie, který pochází od Mitsubishi.

Co na podobné úpravy říkáte? Měl si Joe ke karoserii pořídit raději i celý zbytek Ferrari? A nebo se vám jeho úprava líbí?