1994-Toyota-Supra-2

Fanoušci Rychle a zběsile a Paula Walkera by měli zbystřit. Na prodej je jeho filmová Toyota Supra

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aukční dům Barrett-Jackson - 28. 5. 2021


Alespoň jeden díl ze série Rychle a zběsile viděla asi každý. Sice nejde o žádná filmařská veledíla, ale první minimálně dva díly byly jako autařská podívaná celkem fajn. Dnes už jde spíše o akční filmy plné popírání fyzikálních zákonů, ale protože se točí další a další, je jasné, že diváky si to stále umí najít. Dnes ovšem zůstaneme právě u prvních dvou dílů, ve kterých zazářil Paul Walker v roli Briana O’Connera jezdil mimo jiné zářivě oranžovou a notně upravenou Toyotou Supra. Právě tento vůz je totiž na prodej!

Přečtěte si také:  Toyota odmítla opravu motoru GR86 na záruku, protože na sociálních sítích našla fotku majitele, jak driftuje

Jde o vůz z roku 1994 a její prodej má na starosti aukční dům Barrett-Jackson. Ten na svém webu uvádí, že jde o originál z filmu Rychle a zběsile (2001) a Rychle a zběsile 2 (2003), který má všechny nutné dokumenty potvrzující jeho pravost a originalitu. Stejně jako ve filmu je karoserie auta lakována oranžovou barvou Candy Orange z dílny Lamborghini. Nechybí výrazné polepy, zadní hliníkové křídlo či 19palcová kola Dazz Motorsport Racing Hart M5.

Ačkoliv filmová auta většinou nemají klasický interiér, tento je výjimkou, protože šlo o kus, který byl určen právě i k záběrům dovnitř auta. A zdá se, že je v dobré kondici. Interiéru vévodí modro černá sedadla čalouněná Alcantarou a nechybí ani přídavné budíky. Nejzajímavější je imitace manuálního řazení, auto má ale ve skutečnosti automatickou převodovku.

Přečtěte si také:  Drsné scény z Rychle a zběsile 9 nejsou tak úplně počítačově vytvořené. Řada z nich byla točená s reálnými auty a zachycuje reálné nehody

Ti, kteří čekají nějakou výraznou úpravu pohonné jednotky ale budou nejspíš zklamaní. Ačkoliv film byl hlavně o úpravách, i těch technických, Supra je sériová. Pod kapotou je jednotka s označením 2JZ-GTE, tedy přeplňovaný třílitr, který je spárován se čtyřstupňovou automatickou převodovkou, přičemž všechnu síla posílá výhradně na zadní kola.

Aukce auta proběhne o víkendu 17.-19. června, přičemž není stanovena základní cena. Auto tedy dostane ten, kdo přihodí nejvíc, ať už to bude znamenat cokoliv. Vzhledem k historii auta a vzhledem k tomu, že jeho filmový majitel už bohužel není mezi námi, je ale dost pravděpodobné, že cena nebude nízká.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek