rychle a zbesile 9

Drsné scény z Rychle a zběsile 9 nejsou tak úplně počítačově vytvořené. Řada z nich byla točená s reálnými auty a zachycuje reálné nehody

Autor: Anina Russová - Zdroj: The Fast Saga -  12. 5. 2021


Aspirantem na nejzběsilejší a nejméně logicky film poslední doby je dle trailerů deváté pokračování Rychle a zběsile. Na tuning zapomeňte, jde o čistokrevný akční hollywoodský trhák, který na první pohled vypadá, že je natáčen hlavně na počítači a maximálně tak před zeleným plátnem. Jak ale ukazuje nové nahlédnutí do zákulisí, není to tak jednoznačné, jak to možná původně vypadalo.

Tvůrci filmu totiž zveřejnili video, v němž jsou zachyceny některé automobilové honičky, nehody, drifty a kaskadérské kousky. Nejzajímavější na tom je to, že zjevně většina z nich nevznikla v nějaké temné místnosti u počítače, ale reálně na place a před kamerami.

Přečtěte si také:  Nejnovější trailer na Rychle a zběsile více poodhalil děj. Dom Toretto se bude prát s vlastním bratrem

Tvůrci filmu se s tím vůbec nepárali. Několik aut naprosto zdemolovali, pár jich poslali proti kameře dveřmi napřed, další nechali vybouchnout a jiné projet domem skrz na skrz. Hodně nás překvapil fakt, že scéna s autem letícím na skálu, která byla vidět v traileru, je také reálně točená. Filmaři do auta posadili kaskadéra, vedle něj dali figurínu a auto na laně opravdu vystřelili proti skále.

rychle a zbesile 9
Foto z natáčení Rychle a zběsile 9 (Fast 9) | Foto: The Fast Saga

To vše možná vysvětluje monstrózní rozpočet, který prý překročil 200 milionů dolarů. A to je zatraceně hodně na jeden akční film. Samozřejmě ne všechny akční scény pochází z reálného prostředí, ale i tak je jejich počet a hlavně zpracování vpravdě působivé. Půjdete se na film podívat? A co si o devátém pokračování zatím myslíte? Ještě dodáme, že premiéra by měla být začátkem léta. Pokud ovšem znovu nezasáhne koronavirus.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *