Extrémní Brabus 700 je přesně to, co budete nutně potřebovat

Autor: Anina Russová - 14. 12. 2018


Mercedes-Benz modelem G 500 4×4² zareagoval na choutky svých bohatých zákazníků, kterým bylo standardní géčko málo, a kteří chtěli být za každých okolností všude vidět. Samo o sobě šlo o nesmírně dominantní auto, které nepřehlédnete, ale našlo se také několik úpravců, kteří z něj s gustem dělali monstrum ještě větší, zajímavější a výraznější.

V nové generaci zatím třída G nemá podobné verze, a tak se úpravci musejí vyřádit na té starší. Přesně to udělal i Brabus, který představil svou verzi monstra s názvem Brabus 700 4×4² Final Edition. Pod kapotou má V8 o objemu 5,5 litru a jak název napovídá, výkon byl u Brabusu naladěn na rovných 700 koní. Točivý moment poskočil na 980 Nm. Ačkoliv má auto hmotnost nějaké tři tuny, zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 5 sekund a maximální rychlost je omezena na 210 km/h.

Nepřijde vám tohle dost zajímavé? Brabus toho udělal mnohem víc. Řidič například může z kabiny nastavovat výšku auta, a to na každém kole zvlášť. K tomu oholil podvozek o několik (podle něj) zbytečností a přidal speciální ochranu proti odlétajícím kamenům. Výsledkem je, že vás nějaká ucpaná a zavřená dálnice D1 nemusí vlastně vůbec zajímat. S touto bestií dojedete opravdu až na samý kraj světa.

A nejde ani o tak drahou záležitost, jak bychom bývali čekali. Cena úpravy včetně auta je 209 tisíc eur, tedy asi 5,5 milionu Kč. Bez daně samozřejmě.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru