Mercedes-Benz G 500 4×4² dostal sněžný pluh. Je to ideální auto na uklízení sněhu?

Autor: Pavel Srp - 2. 10. 2018


Léto definitivně odešlo, na horách už byl první podzimní sníh a meteorologové předpovídají sněhové přeháňky nad 1000 metrů nad mořem i dnes. Sice ještě nebude potřeba sníh odklízet, ale je třeba být připraven. Máme pro vás skvělý tip na to, jak si ale potom v zimě s úklidem sněhu poradit.

Žádné ruční odhazování lopatou a hrablem anebo sněžnou frézou. Chce to pořádný nástroj. Sněžný pluh. Že nemáte řidičák na náklaďák? Nevadí, postavte si ho ze svého auta. Jako tihle Američani.

Základem byl Mercedes-Benz G 500 4×4², který už byl upraven. Měl nová kola, terénní pneumatiky, přečalouněný interiér a hvězdné nebe po vzoru Rolls-Royce. Tady má ale čtyři barvy a lze mezi nimi přepínat.

Na to, aby se dal sněhový pluh na auto přidělat, bylo potřeba vyrobit úplně novou konstrukci. Povedlo se a je vymyšlená tak, aby se dal pluh na auto prakticky libovolně nandávat a sundávat. Váží prý 300 liber, což je přibližně 136 kilogramů. Jeho ovládání je jednoduché, protože se dá jeho výška zvedat a snižovat pomocí bezdrátového dálkového ovladače.

Když se nakonec na auto s pluhem podíváte, musíte uznat, že je to vážně stylové. A přitom to, jak to u podobných věcí bývá, vzniklo vlastně docela nevině. „Hej, kámo, tak my tam klidně dáme sněžný pluh!“ No, a tak ho tam dali.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru