zavod-sprint-bugatti-veyron-ss-bugatti-chiron-video

Exkluzivní závod Bugatti Chirón a Veyron SS, podívejte se na video!

Autor: Pavel Srp -   7. 6. 2018


Auta značky Bugatti dnes platí za ta nejrychlejší sériové automobily, které si můžete koupit. Když před mnoha lety vznikl Veyron, bylo to první sériové auto s výkonem přes 1000 koní. Před časem ho mezigeneračně nahradil Chirón, který výkon posunul ještě na docela jinou úroveň. Teď se tato dvě superauta postavila proti tobě na start.

V případě Veyronu ale nejde o „obyčejný“ 1001koňový model. Je to výkonnější, limitovaná edice Veyron Super Sport, která vznikla v roce 2010. Dostala mimo jiné posílený motor na 882 kW/1200 koní a točivý moment vzrostl na 1500 Nm. Díky tomu mohlo jet maximální rychlostí 415 km/h. Ta však byla výrobcem elektronicky omezená, auto by dokázalo víc. V testech na polygonu Ehra-Lessien se dokázalo auto rozjet až na 431.07 km/h. Limitem byly pneumatiky, spotřeba benzínu i některé další věci.

Chirón je novější, tím pádem i výkonnější a rychlejší. V hodnotách, kde se ale tahle auta pohybují, už to však není tolik výrazné. Tady je každý další kůň i km/h neskutečně náročný. O pohon Bugatti Chirón se stará také čtyřmi turbodmychadly přeplňovaný motor 8.0 W16, jehož výkon je působivých 1103 kW/1500 koní a točivý moment 1598 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h je podle automobilky otázkou 2,5 s, z 0 na 200 km/h zrychlí za 6,5 s a z klidu na 300 km/h to zvládne za 14 sekund. Mimochodem jak tohle auto zrychluje z 0 na 350 km/h můžete zhlédnout tady. Maximální rychlost je přitom až (opět elektronicky oemezených) 420 km/h.

Na akci s názvem Driving Force Club se obě tato auta postavila proti sobě na trati závode ve sprintu. Výsledek je asi očekávatelný, ale i tak je neskutečné pozorovat, jak obě tahle auta ze startu doslova vyletí.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *