Pro exkluzivní auta není dobrý týden. Poté, co na Nurburgringu havaroval Koenigsegg One:1, havarovalo v Paříži další Pagani, tentokrát však šlo o ještě exkluzivnější Pagani Huayra Pearl.

O nehodě zatím není mnoho informací, k dispozici jsou jen fotky poškozeného vozu v levé zadní části a informace „JPP“ (jedna paní povídala). Ty hovoří o tom, že vozidlo naboural opilý řidič jiného vozu. Jistě však víme, že nehoda se stala v Paříži nedaleko ambasády Demokratické republiky Kongo v ulici Cours Albert 1er.

Pagani Huayra Pearl je speciální především provedením, které se od běžné verze liší více než 5000 detaily. Základem je speciální modra barva, která ukrývá karbonovou karoserii. Dalšími změnami jsou také nový spoiler na přídi, dvojice výdechů před čelním sklem, které přivádějí čerstvý vzduch k motoru, ale také třeba sání vyvedené nad střechu či výrazné spoilery na zádi. Pohání ho skvělý dvojicí turbodmychadel přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec s objemem šesti litrů Mercedes-Benz AMG, jeho výkon však Pagani oficiálně nepotvrdilo, může to být ale až 800 koní a 1100 Nm, které dává model BC.

Škoda na autě je opravdu velká, doufáme však, že ne totální, a že půjde opravit. Rozhodně to však nebude nic jednoduchého ani levného. Arabský majitel má nyní zcela jistě špatnou náladu, ale vsadím se, že pojišťovna (ať už viníka nebo majitele vozu) a nebo řidič jiného vozu, potvrdí-li se informace o tom, že byl podnapilý mají náladu ještě horší…