Pokud jste nějakým vozem z dvojice Toyobaru někdy jeli a nejste zrovna závodní pilot, pravděpodobně se nepřidáte k bandě internetových kecálků, kteří hlásí, že dvoulitrový boxer má málo výkonu. Jako celek funguje Toyota GT86 potažmo Subaru BRZ výborně a výkonu je tak akorát. Ale znáte to. Nikdy není tak dobře, aby nemohlo být ještě lépe…

V minulosti jsme se již setkali s úpravami, které přidávají k povedenému motoru třeba přeplňování. Tahle úprava se však nějakým turbodmychadlům hodně z vysoka vysmívá. Pod kapotu subtilního kupé se totiž podařilo nastěhovat vidlicový osmiválec Ferrari. Za tímhle engine swapem stojí společnost Huddy Motorsports a jejich vysněným cílem je driftovací speciál. Jako dárce pro tento projekt posloužilo Ferrari 458 Italia. To znamená, že pod znáčky Toyota se ukrývá atmosféricky plněný vidlicový osmiválec o objemu 4,5 litru. I kdyby chlapíci z Huddy Motorsports nechali ve své původní podobě, znamená to celých 570 koní na zadní kola téhle nebohé Toyoty.

Přestože je projekt ve svém začátku, tak nějak tušíme, že tohle zkrátka nemůže dopadnout špatně! Snad jediný otazník vyvstává nad vyvážením, respektive zvýšenou váhou na přední nápravě. To by ale teoreticky vzhledem k užití vozu také neměl být problém. Rekordy na Nürburgringu patrně překonávat nebude. Oříšek byl také vyřešit chlazení, ale prý už je vše otestováno a funkční. Podívejte se na video a první fotografie stavby. O dalším průběhu vás určitě budeme informovat.