tesla-model-3

Elon Musk říká, že své elektromobily může prodávat klidně i s nulovou marží

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autoblog.com - Foto: Tesla - 27. 4. 2023


Elektromobily Tesla se prodávají úplně jinak než ostatní automobily, objednávku uděláte na internetu a pak si auto vyzvednete. Elon Musk teď mluví o tom, že modely americké automobilky by teď mohl prodávat i s nulovou marží.

Elon Musk je člověk, který má odvážné nápady a nebojí se je uvést do praxe. Jedním z těch posledních je jeho nová „strategie“ prodeje nových vozů Tesla. Auta v posledních měsících docela znatelně zlevnila, ale stále je na nich nějaká marže. Musk ale tvrdí, že by je klidně mohl prodávat s „nulou“. Řekl to v reakci na znepokojení investorů, protože americká automobilka nesplnila finanční odhady pro první kvartál letošního roku. Je to působivý plán, tím spíše, že Tesla počátkem března vyrobila čtyřmilionté auto, přičemž milion kusů jí zabral jen 7 měsíců

Přečtěte si také:  Volkswagen láká na ještě výkonnější ID.7 GTX

Dobrou zprávou je, že Tesle se podařilo snížit náklady na výrobu svých modelů. V případě toho v Evropě za první čtvrtletí roku 2023 vůbec nejprodávanějšího auta Tesla Model Y to je o úctyhodných 29 %.

Nejloajálnější zákazníky má Tesla, následovaná Dacií

Jenže investorům se neustálé snižování cen zase tolik nelíbí. Sice by to mohlo ještě výrazněji zvýšit prodeje, ale zároveň by Tesla mohla přijít o svou jistou exkluzivitu. Stejně tak se investorům nelíbí, že by na prodeji nových aut nebyl žádný zisk. Ten by ale podle Muska dohnal prodej následné „výbavy“ do auta v čele se software autonomní jízdy. Americká automobilka totiž chystá velkou novinku v podobě systému Full Self-Driving, tedy čistě autonomního řízení. Na prodej by měl být asi už letos a cena by měla přesáhnout 300 tisíc korun.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *