Elon Musk na twitteru potvrdil, že Tesla Model S už nikdy nebude mít normální kulatý volant

Autor: Anina Russová - Zdroj: Tesla Motors, Elon Musk - Foto: Tesla Motors - 29. 7. 2021


Snad žádná jiná automobilka, respektive žádný jiný šéf automobilky, není tak aktivní na sociálních sítích, především na twitteru, jako Elon Musk, šéf Tesla Motors. Dá se říct, že pokud má některý z majitelů nějakou otázku nebo problém, stačí napsat tweet, označit Muska a odpověď na sebe nenechá dlouho čekat. Jako v případě obav některých zákazníků, týkajících se nového hranatého volantu u nejnovější Tesly Model S.

Ten byl představen už před několika týdny a vyvolal velké diskuze. Někteří jsou nadšení, jiným se prostě jen nelíbí, a další řeší, jestli je vůbec pro běžné uživatele bezpečný. Faktem je, že už nějakou dobu se spekulovalo o tom, že nejde jen o chvilkovou novinku. To potvrdil také Musk ve své snad nejkratší odpovědi na twitterový dotaz. Jeden z uživatelů se zeptal, zda existuje nějaká možnost, že se Model S vrátí ke klasickému volantu. A odpověď Elona Muska? „Ne.“ Nic víc.

Dalo se to ale čekat. Začátkem roku byly pozastaveny dodávky Modelu S, stejně jako jejich výroba. Následně docházelo k velkým průtahům s dodávkami vozidel k zákazníkům, nicméně sama automobilka to moc nekomentovala a neřešila. Pak, jako kdyby o nic nešlo, prostě začala dodávat Modely S s novým volantem.

Přečtěte si také:  Hranatý volant Tesly natočen v provozu. Vypadá to jako ještě větší nesmysl, než se původně zdálo

Ti, kteří jej už vyzkoušeli, upozorňují na některé detaily, které je podle nich potřeba vychytat. Problémem prý jsou dotykové ovladače na volantu, které se hodně pletou pod ruce, protože ovládání volantu je prostě jiné.

Ovšem i na to měl Musk na twitteru odpověď. Řekl, že je to sice spravedlivá kritika. Reakce dotykových ovladačů budou s každou další aktualizací softwaru auta postupně upravovány. Dodal také, že systém by měl být schopný časem rozpoznat, kdy se uživatel tlačítka dotkl omylem a kdy ne.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *