cupra-e-racer-okruh-test

Elektrický závodní vůz CUPRA e-Racer má za sebou první ostré testy na závodním okruhu

Autor: Tisková zpráva -   4. 7. 2018


Značka CUPRA poprvé podrobila testům závodní elektromobil e-Racer na závodním okruhu v chorvatském Zábřehu. Předmětem jízdních zkoušek byla integrace sady akumulátorů do celkové konstrukce závodního vozu.

Dosud byly všechny elektrické, elektronické, akumulátorové, chladicí a poháněcí systémy testovány jednotlivě. První testy integrace všech uvedených prvků a jejich funkcí na závodním okruhu v Záhřebu přinesly týmu CUPRA velmi optimistické výsledky.

Vysoké teploty na závodním okruhu během testovacích dnů potvrdily připravenost závodního vozu CUPRA e-Racer na výzvy závodního nasazení. Hodnocení po prvních testech jsou velmi pozitivní.

První nabíjitelný závodní cestovní vůz

Sada akumulátorů tohoto závodního cestovního vozu s elektrickým pohonem je složena z 6072 válcových akumulátorových článků, což je ekvivalentem akumulátorů pro 9000 mobilních telefonů. Dojezd závodního vozu e-Racer je díky tomu dostatečný pro účast v závodech nově založeného seriálu E-TCR (Electric Touring Car Races).

Data z těchto testů budou využita k další optimalizaci nastavení jednotlivých systémů. Poté bude přistoupeno k následujícímu vývojovému úkolu, který se zaměří na provozní vlastnosti vozidla.

Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, potvrdil, že „se závodním vozem CUPRA e-Racer chceme posunout okruhové závody na novou úroveň. Dokážeme tím, že jsme schopni nově definovat motoristický sport a dosáhnout úspěchu. Motoristický sport je jedním z pilířů značky CUPRA a jsme hrdí na náš tým, který proměnil tento závodní cestovní elektromobil v realitu.“

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek