Elektrický Nissan Leaf se chystá na legendární závod do vrchu Pikes Peak. Prošel kvůli tomu pořádnou úpravou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Samurai Speed - 22. 6. 2022


V neděli 26. června se pojede letošní závod do vrchu Pikes Peak a rozhodně bude co sledovat. Kromě takových hvězd, jako je Ken Block se svou poctou růžovému praseti s názvem Hoonipigasus, se na jednu z nejnáročnějších tratí světa postaví i elektrický Nissan Leaf. A brousí si zuby na dobré umístění.

Do závodu jej připravil japonský tým Samurai Speed, který elektrický Leaf e+ k závodu notně upravil. Prioritou prý bylo zlepšení aerodynamiky, proto Leaf dostal nový bodykit obsahující upravenou masku, nárazníky, kapotu, ale i nové přední lízátko a samozřejmě monstrózní přítlačné křídlo v zadních partiích auta. To vše proto, aby elektromobil držel na trati ideálně jako přilepený. Aby byla uspořena hmotnost, přišel Leaf o zadní otevíratelné dveře, naopak navíc dostal hodně výrazný polep.

Standardní Leaf e+ disponuje baterií o kapacitě 59 kWh a výkonem 217 koní. Samurai Speed neprozradili, jak výkon zvedl, ale na jeho zvyšování prý neustále pracují. S tím jde ruku v ruce i instalace speciálního chlazení baterie, ale i snaha o ideální rozložení hmotnosti mezi nápravy.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru