Mercedes-EQ, EQB 350 4MATIC // Press Test Drive, Stuttgart 2021Mercedes-EQ, EQB 350 4MATIC // Press Test Drive, Stuttgart 2021

Mercedes-Benz EQB je nejnovějším bateriovým elektromobilem značky. Nabízí standardně pět sedadel a volitelně se dodává i v sedmimístné verzi. Elektromobil tak poskytuje prostor pro využití v mnoha rodinných konstelacích a splňuje nejrůznější požadavky na přepravu. Tím zaujímá výjimečné postavení mezi elektromobily. Obě sedadla ve třetí řadě mohou používat osoby s tělesnou výškou až 1,65 metru, a možná je i montáž dětských sedaček.

Kompaktní exteriér, velkorysý interiér

Čistě elektrický Mercedes-Benz EQB (délka/šířka/výška: 4684/1834/1667 milimetrů) nabízí díky dlouhému rozvoru modelu GLB (2829 milimetrů) velkorysý vnitřní prostor. Zavazadlový prostor má objem 495 až 1710 litrů, resp. 465 až 1620 litrů (údaje pro verze s pěti, resp. sedmi sedadly). Sklon opěradel standardně dodávaných sedadel ve druhé řadě je nastavitelný v několika krocích. Volitelně je tato řada podélně posuvná v rozsahu 140 milimetrů.

Přečtěte si také:  Prodeje elektroaut rychle rostou, čtyři z deseti nově prodaných aut v západní Evropě mají elektrický nebo hybridní pohon

Stále intenzivnější elektrifikace

EQB je po modelu EQA již druhým zcela elektrickým „kompaktním“ modelem značky Mercedes-EQ. Současně bude prvním sériově produkovaným elektromobilem z maďarského výrobního závodu Kecskemét. Vozidla pro Čínu budou vyráběna v Pekingu.

Zákazníci mají široký výběr

Paleta zpočátku zahrnuje modely EQB 300 4MATIC s nejvyšším výkonem 168 kW a EQB 350 4MATIC  s nejvyšším výkonem 215 kW. Varianta s pohonem předních kol bude následovat. Plány počítají také s verzí nabízející mimořádně dlouhý dojezd.

Základní Mercedes-Benz EQB 300 4Matic pohání dvojice elektromotorů a nabídne systémový výkon 168 kW/228 koní. Energii ukládá do baterií s kapacitou 66,5 kWh a nabídne homologovaný dojezd až 420 km (WLTP). Cena je stanovena na 1 483 460 Kč.

Druhou variantou je Mercedes-Benz EQB 350 4Matic. I ten pohání dvojice elektromotorů s celkovým výkonem 215 kW/292 koní. Kapacita baterie je stejná, tedy 66,5 kWh a beze změny je i dojezd až 420 km. Cena startuje na 1 550 010 Kč.

Přečtěte si také:  Velmi zvláštní střešní spoiler a spousta karbonu. Britský úpravce se vyřádil na Mercedesu třídy G

Design s elektrickou estetikou

EQB svým výrazným charakterem přináší „hranatou“ interpretaci progresivního luxusu značky Mercedes-EQ. Maska chladiče, tvořená černým panelem s centrální hvězdou, je pro vozy Mercedes-EQ typická. Dalším výrazným stylistickým znakem ze světa elektromobilů Mercedes-EQ jsou pruhy světel na přídi a zádi.

Navigace s elektrickou inteligencí

Ke snadnému každodennímu cestování s modelem EQB přispívá standardní navigační systém s elektrickou inteligencí. Při výpočtu nejrychlejší cesty do cíle jsou zohledňovány i potřebné zastávky pro nabíjení včetně maximálního nabíjecího výkonu a doby nabíjení. Navigace s elektrickou inteligencí kromě toho zajistí, aby byla vysokonapěťová sada akumulátorů před plánovanou zastávkou pro nabíjení uvedena v případě potřeby na provozní teplotu, která je pro nabíjení optimální.

Přečtěte si také:  Škoda bude dál pro VW koncern vyvíjet spalovací motory. Nabízet je ale bude mimo Evropu

Rok nabíjecí služby Mercedes me Charge v ceně vozu

Mercedes-Benz zaručuje, že množství elektrické energie odebrané při nabíjení prostřednictvím služby Mercedes me Charge bylo do elektrické sítě dodáno z obnovitelných zdrojů. Mercedes me Charge umožňuje zákazníkům nabíjet vůz z více než 250 000 veřejných nabíjecích přípojek v celé Evropě. Mercedes-Benz následně zajistí dodatečné vyrovnání ekologickou elektrickou energií. U modelu EQB je jeden rok používání služby Mercedes me Charge v ceně vozu.

Přidat komentář