mercedes-me-charge-ionity-beroun- (3)

Používáním elektromobilu budete muset řešit, jak ho nabíjet. Nejčastějším, nejrychlejším a nejjednodušším způsobem jsou veřejné dobíjecí stanice. V České republice už byla otevřena i první superrychlá dobíjecí stanice IONITY. Mercedes-Benz v rámci toho představuje službu Mercedes me Charge.

Jde o službu, jejímž prostřednictvím mohou uživatelé s jednou kartou dobíjet své elektromobily i hybridní vozidla u různých poskytovatelů dobíjení v ČR i v zahraničí. Nově lze nyní s kartou Mercedes me Charge nabíjet elektromobil i u první stanice IONITY v ČR u Berouna na dálnici D5.

IONITY je společným podnikem BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group, který v Evropě buduje síť rychlonabíjecích stanic.

Test plug-in hybridu Mercedes-Benz S 560 e L (2019)

Mercedes-Benz už elektromobily pěkných pár let prodává. V moderní době můžeme mluvit o elektrické třídě B anebo o nejnovějším SUV s názvem EQC, které vychází z modelu GLC. Jak roky plynou, baterie se zvětšují. To, co mělo elektrické béčko, je zapomenuto a EQC přijíždí s baterií o mnoho větší. Aktuálně prodávaná verze Mercedes-Benz EQC 400 nabídne 80 kW. I díky tomu je auto hodně výkonné, svižné a má dlouhý dojezd. V řeči čísel to znamená výkon 408 koní a točivý moment 765 Nm, což se projeví na zrychlení z 0 na 100 km/h, jenž se odehraje za pouhých 5,1 sekundy! Maximální rychlost je pak elektronicky omezena na 180 km/h.

Test elektromobilu Mercedes-Benz B 250 e