vw-bus-lod

Elektricky člun ve stylu VW Busu je to nejstylovější, co dnes uvidíte

Autor: Anina Russová -   27. 6. 2019


Nemusíte být fanoušky Volkswagenu, ale „hippie Bus“ jistě rádi máte. Proslavilo ho právě hnutí hippies, které jej umělo ozdobit barvami, kresbami a nápisy, což nakonec vzal Volkswagen za své a čas od času některou generaci v rámci třeba jen omezené série nebo propagačních účelů vyzdobí obdobně.

Volkswagen T1 s tryskovým motorem má 5 tisíc koní

Teď vám představíme manželský pár, který tyhle „busíky“ velmi obdivuje a chtěl mít  takový, jaký nikdo jiný nemá. Protože se oba už řadu let pohybují kolem lodí, vymysleli si projekt kombinující jejich oblíbený Volkswagen a milované lodě. A dokonce u toho mysleli ekologicky! Pořídili si starší člun Duffy Cat 16, který ovšem celý dlouhý rok přestavovali. Krom toho, že vsadili na nový, elektrický pohon člunu, dali mu také nástavbu, která má připomínat klasický Volkswagen Bus.

Aby celá stavba byla pokud možno dokonalá, přidali generátor zvuku, který standardně má starý, vzduchem chlazený motor Volkswagenu a také systém, který imituje výpary z výfukového systému. Jde ovšem jen o páru, nic, co by zapáchalo a podepisovalo se na ovzduší. Nadšený manželský pár, který zkombinoval dvě své vášně, nás hodně baví. Udělali to po svém a udělali to moc dobře!

vw-bus-lod

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek