Elektrická a hybridní auta vůbec nemusí být nudná – video

Autor: Anina Russová - 14. 7. 2015


Doba jde mílovými kroky kupředu, a i když většina z nás stále bezmezně miluje vůni spáleného benzínu, alternativní pohony se dostávají stále více ke slovu. Nejdříve to byly hybridy, pak čistě elektrický pohon a dnes už netrpělivě čekáme, jak dopadne (nejen) u BMW vývoj vodíkového pohonu. A že už jsou prý takřka u konce… A právě BMW bylo tou automobilkou, která spojila luxusní porvedení a následně i výkon a sílu se „zeleným“ pohonem. Do stejné kategorie můžeme řadit třeba i známou Teslu, a i když jsme se nejdříve divili, co že to má být za sporťák, když musí stát zapojený na šňůře v zásuvce, dnes bychom ho zcela jistě rádi přivítali v garáži.

Ale když se podíváte kolem sebe, otevřenost k alternativním pohonům nebo kombinaci těchto pohonů a fosilních paliv jsou otevřenější spíše mladí lidé. Ti stejní lidé, kteří si stojí za tím, že zábavu u televize rozhodně hledat nebudou, ale raději sedí na sociálních sítích… Tahle generace, která dorůstá, má na svět úplně jiný pohled. Je těžké tomu uvěřit, ale dříve nebo později se bohužel bez fosilních paliv budeme prostě muset obejít a já se obávám, že ta doba není zase tak daleko…

Vědomi jsou si toho i u britského projektu Go Ultra Low, který se zaměřuje na propagaci buď hybridních nebo čistě elektrických vozů a před nedávnem na toto téma pustili do světa docela hezky zpracované video. Video se točí jen kolem toho, jak jeden táta od rodiny absolutně nechápe, proč by někdo mohl chtít elektrické auto. Jeho dvě děti ho ale doslova utlučou argumenty a videi z celého světa, na kterých je třeba BMW i8 v driftu, zábavný Nissan Leaf, který umí i světélkovat a nebo plug-in hybridní Outlander, který si terén doslova vychutnává.

Video je dobré, ale nás zajímá, jak jste na tom vy? Jste příznivci nebo naopak odpůrci alternativních pohonů? Jaké jsou vaše zkušenosti s hybridy nebo s elektrickými auty?

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek