SKODA-pneumatiky-pichle

Ekologičtí aktivisté za noc vypustili pneumatiky u rekordního počtu SUV. Útočili po celém světě

Autor: Anina Russová - Zdroj: The Tyre Extinguishers - Ilustrační foto: Škoda - 30. 11. 2022


Ekologičtí aktivisté o sobě v posledních měsících dávají hodně vědět. Bohužel ale ne způsobem, který by vzbudil pochopení. Někteří útočí na drahá umělecká díla, jiní se snažili narušit operní vystoupení a další se zaměřují na auta. Část z nich se často lepí k silnicím, což už ale v Německu vedlo k tragédii. Další pak mají zálusk na majitele SUV, která podle nich v ulicích měst nemají co pohledávat. Ne snad, že by auta ničili, ale vypouští jim pneumatiky a za stěrači nechávají vzkazy týkající se ekologie. Taková akce proběhla i v noci z pondělí na úterý a podle skupiny, která ji má na svědomí, šlo o největší zátah proti SUV v jejich historii.

Protest v podobě vypouštění pneumatik na ulicích zaparkovaných SUV proběhl dle skupiny The Tyre Extinguishers po celém světě, od Ameriky, přes Anglii až po Rakousko. Celkem bylo napadeno asi 900 aut a aktivisté upozorňují, že rozhodně nešlo o poslední takto velkou akci. Aktivisté navíc majitele těchto aut upozorňují, že k této činnosti se přiklání další skupiny a jednotlivci, kterým vadí SUV ve městech. Důvod je prostý, podle aktivistů jsou to právě SUV, která stojí za příliš vysokými emisemi ve městech a tím ničí jak životní prostředí, tak život mnoha lidem.

Přečtěte si také:  Ekologičtí aktivisté řádili v Brně. Za noc vypustili pneumatiky několika desítkám SUV

Aktivisté se na svém twitteru vyjádřili tak, že SUV jsou podle nich průvodcem klimatické katastrofy, způsobují znečištění ovzduší, jsou zbytečná a nebezpečná. Navíc tato auta vlastní zásadně jen privilegovaní lidé, kteří výběrem takového vozu utlačují všechny ostatní, kteří se takto nemohou pochlubit svým bohatstvím.

Aktivistická skupina tak bojuje za to, aby bylo zákonem zakázáno taková auta vlastnit a provozovat ve městech. Přesně to popisují ve svém prohlášení, které najdete zde. Vypouštěním pneumatik pak chtějí majitelům těchto vozidel znepříjemnit život a přinést náklady navíc. Krom toho podle skupiny existuje větší pravděpodobnost, že při nehodě chodce SUV zabije. Psychologové pak mají tvrdit, že řidič SUV jsou vzhledem ke svému stylu jízdy pro okolí nebezpeční.

Přečtěte si také:  Aktivisté bojující za ekologii se přilepili kolem Porsche v sídle Volkswagenu. Jde jim o snížení rychlosti na dálnicích a emise

The Tyre Extinguishers pak ve svém prohlášení také upozorňují, že tři čtvrtiny prodaných SUV míří do měst, a to jen pro podpoření ješitnosti svých majitelů, kteří tak dávají na obdiv své společenské postavení.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek