Stačilo pár minut, kdy se rozfoukal vítr, zatáhlo se a z nebe začaly padat sníh v kombinaci s deštěm. Kdyby se to stalo kdekoliv jinde, třeba na vycházce v lese, asi by z toho bylo jen lehké mrzení. Jenomže tahle jarně zimní přeháňka spadla na dálnici D1 a její okolí. Hasiči z Olomouckého kraje tak měli během chvilky opravdu hodně práce.

Část nehod se stala přímo na dálnici D1, přičemž při jedné nepozorný řidič naboural do auta silničářů, kteří odkláněli dopravu. K dalším nehodám došlo na okolních silnicích. Nejprve ale zůstaňme na D1, kde k několika nehodám došlo včera odpoledne mezi 304. a 306. kilometrem dálnice ve směru z Olomouce na Ostravu. Část velké hromadné nehody se stala u obce Hrabůvka, kde se srazila čtyři auta, ale naštěstí se tato nehoda obešla bez zranění.

Přečtěte si také:  Takto vypadá vznik hromadné dopravní nehody. Realita je mnohem mrazivější než všechna osvětová videa světa

Podobně skončil i střet osobního auta a vozidla silničářů u Lipníku nad Bečvou. Ne tak dobře ale dopadla další část nehody, která se stala u Milenova. Tam havarovalo hned devět aut, přičemž zraněno bylo osm lidí. Všichni museli být převezeni do nemocnice, jednoho člověka tam s vážnými zraněními transportoval vrtulník.

Tím to ale pro hasiče zdaleka neskončilo. Vlivem špatného počasí bourali na silnici I/48 směr Nový Jičín řidiči dvou dodávek. Celkem byli zraněni tři lidé, jeden byl do nemocnice transportován vrtulníkem.

Přečtěte si také:  Drsná výchova řidičů na německý způsob. Těm, kteří až příliš okouněli u smrtelné nehody, ukázali naživo její následky

K další nehodě došlo i na silnici I/47, kde jeden řidič s osobním autem skončil mimo silnici. Naštěstí to v tomto případě skončilo bez zranění.