Na našich silnicích to poslední dobou vypadá jako v Rusku. Složky IZS, tedy policisté, hasiči a záchranáři mají často velký problém dostat se k nehodám, protože jim cestu blokují (nejen) kamiony, jejichž řidiči zcela ignorují povinné tvoření bezpečnostní uličky. Videa s takovými záběry najdete níže. Kromě toho se ale na silnicích poslední dobou objevují hodně svérázní řidiči.

Prokousat se kolonou na přetížené dálnici je hororová záležitost

Ano, máte pravdu! Prokousat se kolonou na přetížené dálnici je někdy hororová záležitost. Záběry z vrtulníku to jen potvrzují. Dlužno podotknout, že se před hasiči a záchrankou na místo havárie, naštěstí jen s lehoučkým zraněním jednotlivce, muselo záchranářskou uličkou probít několik aut. Záběry byly pořízeny před nedávnem na D1 poblíž Brna.

Zveřejnil(a) Policie České republiky dne Sobota 28. září 2019

Jeden takový, 70letý důchodce, vážně ohrozil řidiče traktoru. Stalo se tak 26. září mezi obcemi Draženov a Březí. Řidič octavie s přívěsným vozíkem nejprve traktoristu předjel, aby pak naplno šlápl na brzdy, protože se z ničeho nic rozhodl odbočit. 23letý řidič traktoru se snažil zabránit střetu, proto strhl řízení mimo silnici, kde se se svým vozidlem převrátil. K tomu všemu se vysypal náklad obilí na silnici.

Oba řidiči měli negativní dechové zkoušky. Škoda na traktoru byla vyčíslena na 500 tisíc korun, na přívěsu traktoru na 50 tisíc korun a na nákladu obilí vznikla škoda 20 tisíc korun. Video je dlouhé. Samotné předjíždění, brzdění a nehodu najdete v čase 3:57.

Další případ, ve kterém hrál hlavní roli traktor, respektive traktorista, se stal v neděli krátce před půlnocí. Policisté zastavili staršího muže za volantem traktoru. Při kontrole zjistili, že šofér má v dechu 0,46 promile a navíc má zabavený řidičák a tak mu další jízda byla zakázána. Nenapravitelný muž si ale ze zákazu nic nedělal a po dvou hodinách opět za volantem traktoru brázdil ulice. Na výstražná znamení policistů moc nereagoval a postupně se stále více blížil k policejnímu autu.

Jak je z přiložených fotek níže patrné, do policejního auta nakonec naboural. Až na vzniklou dvacetitisícovou škodu se naštěstí nikomu nic nestalo. Muž se podrobil dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 0,36 promile.

Aby toho nebylo málo, traktor, za jehož volantem neměl hříšník co dělat, byl celý obklopen nákupem. Dokonce vzadu měl přivázaný nákupní koš, který samozřejmě nebyl jeho. Ten si pořídil za pět prstů u supermarketu. Následně policisté zjistili, že to není poprvé, kdy si tento traktorista vyrazil v podnapilém stavu se svým strojem na nákup. Stalo se tak už před pár dny, kdy byl při kontrole na policisty agresivní a velmi vulgární.

Přečtěte si také:  O Velikonocích pozor na rychlost! Policie se na ní zaměří

Policisté opilému traktoristovi sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu podle zákona hrozí až dvouleté vězení. Navíc technicky nezpůsobilý traktor, se kterým páchal trestnou činnost, mu byl zabaven.