Dva exkluzivní Mercedes-Maybach G 650 Landaulet v africké divočině – video

Autor: Pavel Srp -   18. 2. 2017


Je to jen pár dnů, co Mercedes-Benz oficiálně představil nejluxusnější a nejexkluzivnější off-road světa Mercedes-Maybach G 650 Landaulet. Známý youtuber Shmee150 už s ním byl v jihoafrickém safari.

Oficiální představení pro světové novináře se odehrávalo právě v Jihoafrické republice. Automobilka novinářům auto nejen ukázala a představila, ale také je s ním povozila. Ačkoliv je nepustila za volant, zadní místa byla možná ještě příjemnější. Vždyť se tu lze posadit do sedadel z limuzíny Mercedes-Maybach S 600. Navíc dostali láhev exkluzivního šampaňského a další občerstvení. Přesně tak, jak se pro zadní sedadla v podobných limuzínách sluší a patří.

Vyškolení řidiči projeli auty – dokonce hned dvěma – přírodní rezervací s mnoha zvířaty, které našinec uvidí maximálně tak v zoologické zahradě. Posádka je měla přitom prakticky na dosah ruky.

Sluší se ještě dodat několik faktů o samotném autě pro připomenutí. Tím nejzásadnějším je, že jde o limitovanou edici pouhých 99 kusů. Vůz vychází z „běžné“ verze Mercedesu-Benz G 500 4×42, dostal však řádně posílený motor. Na místo původního osmiválce se nastěhoval motor V12 z verze G 65 AMG s výkonem 463 kW/630 koní a točivým momentem 1000 Nm. Vůz bude poprvé oficiálně vystaven na autosalonu v Ženevě, zákazníci dostanou první vozy až na podzim.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek