Krátce před polednem jsme dne 23. října přijali oznámení o vozidle jedoucím v protisměru po dálnici D4 směrem na Prahu. Následně na linku 158 volalo několik dalších motoristů a o autě v protisměru informovalo. Po pěti minutách se nám ozvala řidička, že se s daným automobilem střetla. Naštěstí ona i malé dítě jsou prý v pořádku.

Ženě jedoucí v levém jízdním pruhu nezbývalo, než najet vlevo ke středovým svodidlům, protože v pravém jízdním pruhu se v danou chvíli nacházel větší počet za sebou jedoucích vozů. Řidič do ženina auta při manévrování mezi auty bočně narazil, přesto pokračoval ve své zběsilé jízdě dál. Způsobil škodu, která byla později vyčíslena na 60 tisíc korun.

83letý senior vjel dnes na dálnici D5 do protisměru a způsobil vážnou dopravní nehodu

Po deseti minutách od oznámení se dobříšským policistům, kteří prováděli uzávěru dálnice na 32. km, podařilo vozidlo značky Renault Megane zastavit. Jak se ukázalo, řídil ho 83letý muž, který uvedl, že najel špatně na dálnici již na 46. km v katastru obce Háje a všiml si toho až později. Provedená dechová zkouška byla u motoristy negativní, řidičský průkaz i potvrzení o zdravotní způsobilosti má platné.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti.