Jízda ve zúžení má svá pravidla. Je naprosto nezbytné jet opatrně, plynule, nezmatkovat, a hlavně sledovat dopravní značení. Všechno to ale porušil senior, který se právě ve zúžení rozhodl, že se otočí do protisměru. Nedopadlo to vůbec dobře, protože při svém pokusu o otáčení přehlédl auto.

K nehodě došlo ve středu 5. ledna před druhou hodinou odpolední na silnici I/6 v Karlovarském kraji. 67letý cizinec za volantem Škody Octavia jel ve směru od Pomezí nad Ohří na Cheb. Nejspíš se ale rozhodl, že nutně potřebuje jet na druhou stranu. Nerespektoval tamní dopravní značení a začal se otáčet do směru na Německo.

Jenomže u toho přehlédl protijedoucí auto a došlo k nárazu. Senior byl se svým autem následně odmrštěn na středová svodidla. Při nehodě byl zraněn jak pravděpodobný viník nehody, který musel transportován do nemocnice, přičemž jeho zranění jsou poměrně vážná. Zraněn byl i řidič druhého auta, ovšem naštěstí ne nijak vážně.

Přečtěte si také:  Dálnice jsou jedno velké zúžení. Při jízdě v něm je potřeba dávat pozor hlavně na levý pruh a předjíždění

Policie, která nehodu stále vyšetřuje, odhadla škodu na asi 400 000 Kč. Jsou do toho započítána obě auta, ale i dopravní značení a svodidla.

Přidat komentář