Je asi velmi těžké, přiznat si, že jsme staří a na některé aktivity už nemáme tolik sil, energie ani schopností. Něco takového si vlastně nechceme ani představovat, ale je nám jasné, že i nás jednou věk dožene a my si budeme muset přiznat, že za volantem už prostě nemáme co dělat. Už teď víme, že to nebude snadné rozhodnutí.

Občas to bohužel na našich silnicích vypadá tak, že někteří senioři nedbají rad lékařů a možná i příbuzných a řídí i ve věku, kdy ohrožují nejen sebe, ale hlavně všechny okolo. Ať se to jim, ale i nám líbí anebo ne, doprava zrychluje a k jejímu sledování a bezpečnému zapojení se je potřeba rychlých reakcí a často absolutního soustředění. A i když je takový senior v dobré kondici, lidské tělo má své limity a v určitém věku už takové reakce prostě nezvládne. Kromě toho bývá starý člověk občas lehce zmaten, což může vést i k tak nebezpečné situaci, jaká se 20. listopadu 2017 odehrála na Příbramsku.

Tam chtěl 86letý řidič Toyoty Yaris jet jen z jedné obce do druhé, ale z kruhového objezdu se zcela nepochopitelně napojil na nájezd na dálnici. Jenomže do protisměru. Prý mu to vůbec nedošlo. V této jízdě pokračoval celé čtyři kilometry. Stalo se to na strakonické dálnici D4 a řidiči za to hrozí až pět let vězení.

Jen shodou šťastných okolností se mu všechna auta jedoucí ve svém, tedy správném směru stačila vyhnout. Ještě dodáme, že vozidlo v protisměru je na videu zachycené v zhruba v čase 1:30.