Značka DS připravuje v rámci týdne DS WEEK, který se koná v Paříži od 19. do 24. května, velkou akci, na níž chce společně se svou celosvětovou sítí oslavit 60 let vozu DS a také spuštění samostatné značky DS.

O víkendu 23.–24. května se k oslavám může připojit i veřejnost a navštívit výstavu DS v Tuilerijských zahradách. Návštěvníci se tu na ploše téměř 4 000 m2 ponoří do světa DS a budou moci cestovat v čase: program je zaměřen na minulost, současnost i budoucnost.

Fanoušci mohou prožít nezapomenutelný zážitek i v neděli 24. května, kdy bude po Champs-Elysées projíždět více než 600 vozů DS.

Tyto vozy budou od soboty k vidění na historickém okruhu v Linas-Montlhéry (pařížský region), kde se bude konat mezinárodní setkání při příležitosti 60. výročí tohoto legendárního vozu. Půjde o největší světové setkání sběratelů DS roku.

Vůz DS, který spatřil světlo světa v roce 1955, je i dnes jednou z ikon francouzského automobilového průmyslu 20. století. Šlo nejen o obchodně a sportovně úspěšný vůz, ale zejména díky generálovi de Gaullovi také o vůz s politickou kariérou a čekala ho i kariéra filmová. Model DS tak poznamenal život řady Francouzů a dokázal šířit know-how Francie po celém světě.

Ambicí značky DS, která samostatně vznikla 1. června 2014 a opírá se o tento mimořádný odkaz, je udržet avantgardního ducha tohoto legendárního vozu a francouzskému automobilovému průmyslu umožnit vrátit se do světa luxusních vozů. Značka proto nabízí auta, která se vyznačují vynikajícím stylem, technologií, dynamickým komfortem a elegancí do nejmenšího detailu.

Pro oslavu spuštění samostatné existence značky a 60 let původního vozu DS organizuje DS od 19. do 24. května 2015 velkou akci uprostřed Paříže. První čtyři dny se na ní sejdou zástupci její prodejní sítě z celého světa a 23.–24. května přivítají organizátoři veřejnost, která bude mít možnost navštívit výstavu DS. Současně se v sobotu 23. května bude konat na autodromu v Linas-Montlhéry největší setkání roku veteránů DS, kterých se tu má sjet více než 600. Druhý den se vydají do Paříže, kde projedou po nábřeží Seiny a přes Champs-Elysées dorazí na náměstí Svornosti (place de la Concorde), kde stráví velkou část dne. Iniciátorem tohoto setkání je sdružení fanoušků „Le monde de la DS“ (Svět DS) , které značka podporuje.

Přečtěte si také:  Audi Sport slaví 25 let modelů Audi RS. Představilo jich celkem 25

VÝSTAVA V SAMÉM CENTRU PAŘÍŽE…

Značka DS se v roce 2015, který je prvním rokem její existence jako samostatné značky, pořádá velkolepou výstavu v Tuilerijských zahradách, která bude veřejnosti přístupná v sobotu 23. a v neděli 24. května.

Výstava DS bude koncipována jako bulvár ve stylu architekta Haussmanna, vytyčený šesti butiky a vystavenými vozy. Výstava DS nabídne návštěvníkovi možnost vydat se časem od roku 1955 do budoucnosti. Vstup na výstavu bude zdarma, v nabídce bude program pro děti i setkání s odborníky značky DS (zejména designéry a čalouníky Design centra značky).

Výstava DS bude nabízet připojení na internet, aby si z ní návštěvníci mohli odnést vzpomínku a podělit se o ni. Po příchodu dostane každý přístroj připojený k aplikaci „MyDSweek“, pomocí kterého si bude moci na výstavě stahovat informace a fotografie a vytvářet si vlastní vzpomínky „na míru“. Pokud si to bude přát, může je poté sdílet na sociálních sítích.

VÝSTAVA DS, CESTA ČASEM OD ROKU 1955 DO BUDOUCNOSTI NABÍZEJÍCÍ…

Film

DS je filmovou star! Film DS miluje, a to již od 50. let až do dneška. Vůz DS se objevil v řadě francouzských či zahraničních filmů nebo seriálů, ať už v hlavní, nebo komparzní roli. Jeho jedinečný styl nadchnul režiséry od filmu „Fantomas se zlobí“ od André Hunebella přes „Návrat do budoucnosti“ Roberta Zemeckise (spoluproducent Steven Spielberg) po „Mentalistu” se Simonem Bakerem v hlavní roli. Na výstavě budou promítány úryvky z filmové kariéry DS.

Fotogalerie

Večerní star, denní star, permanentní star! DS dobyla díky hledáčku nejslavnějších fotografů i nadšených amatérů z řad obdivovatelů svět již při svém slavnostním odhalení v roce 1955.

Tento výjimečný, elegantní a dynamický automobil překračující všechny normy si oblíbili politici, celebrity, filmaři, piloti rallye,… Fotogalerie nabízí vzorek nejkrásnějších snímků a návštěvníci si mohou také zahrát na hvězdu a vyfotit se díky kabině, kterou na výstavu poskytlo slavné fotostudio Harcourt.

Technologická laboratoř

Experti DS se věnují řadě věcí: mobilnímu připojení, které drží krok s vývojem digitálních technologií, účinným a výkonným motorům, technologické inteligenci zlepšující řízení, digitální 3D přístrojové desce, dynamickému a bezpečnému řízení, moderním světlometům…. V technologické laboratoři si návštěvníci mohou v reálu osahat, co všechno ukrývá výrazně technologický vůz DS.

Přečtěte si také:  Další blázen v protisměru na dálnici. Policie zakročila včas

Design

O vozech nelze mluvit, aniž bychom se zmínili o jejich avantgardním designu. Ať už jde o původní model DS, nebo o modely současné řady, vůz DS se nepodobá žádnému jinému! DS se již od roku 1955 odlišuje jak zcela novými technologiemi, tak revolučními a současně elegantními liniemi.

O 60 let poté historie DS píše stále nové stránky, důkazem jsou i designérské výkresy vystavené v tomto butiku.

Výrobní dílna

Zde návštěvník zjistí, jak obrovskou pozornost DS věnuje eleganci a detailům svých vozů. Seznámí se se zdrojem inspirace DS, kterým je řemeslné umění odborníků z oboru klenotnictví, sedlářství, „haute couture“ a francouzské know-how, uznávané po celém světě. Jde o výšivky, práci s kovem, kůži, vykládané šperky… Péče věnovaná detailu, výběr ušlechtilých materiálů a práce na míru značce zajišťují jedinečné stylistické principy.

Butik DS

Ať už jste fanoušky značky DS, nebo máte rádi krásné předměty, v tomto butiku naleznete veškeré možné lifestylové výrobky, které značka DS nabízí, aby zájemcům umožnila potkávat se intenzivněji s jejími produkty v každodenním životě.

Vozy DS na dosah ruky

Návštěvníci si po celou dobu výstavy budou moci prohlédnout 5 dobových modelů značky DS i dnešní vozy DS (DS 3, DS 3 Cabrio, DS 4, Nová DS 5). Jednou z hvězd této výstavy bude rovněž koncepční vůz Numéro 9, který je představitelem vozů budoucnosti.

VÍCE NEŽ 600 VOZŮ DS NA MEZINÁRODNÍM SETKÁNÍ PŘI PŘÍLEŽITOSTI 60 LET DS

Sobota 23. května na autodromu Linas-Montlhéry

Největší mezinárodní setkání veteránů DS se bude konat na historickém okruhu v pařížském regionu. Toto setkání, které organizuje „Le monde de la DS“ (sdružení spojující kluby sběratelů: DS Club Révolution 55, Idéale DS France, DS ID Club de France) a podporují asociace Amicale des Clubs Citroën France a Amicale Citroën internationale i značka DS, se pořádá speciálně za účelem oslavy 60 let tohoto legendárního vozu.

Na setkání se očekává více než 600 aut, tedy přibližně 1 500 fanoušků z více než 10 zemí. Majitelé vozů DS se stále ještě mohou do této velkolepé akce přihlásit. Veřejnost se tohoto setkání bude moci zúčastnit od 10 do 18 hodin. Návštěvníci starší 12 let uhradí vstupné 15 €. Na programu je přehlídka concours d’élégance a ukázkové jízdy na okruhu.

Přečtěte si také:  Na 'Setkání 100 let Citroën' je přihlášeno už více než 100 veteránů

Neděle 24. května se 600 vozů DS projede po Paříži

Všech 600 vozů DS se ráno v 7 hodin přesune z parku Saint-CLoud nedaleko autodromu v Linas-Montlhéry směrem na náměstí Svornosti v Paříži. Pro připomenutí historie projede průvod podél Seiny kolem nábřeží Javel, kde se tento legendární vůz zrodil, a také kolem paláce Grand Palais, kde byl 6. října 1955 během pařížského autosalonu představen veřejnosti.

Vyvrcholením přehlídky bude bezpochyby jízda po jedné z nejkrásnějších ulic na světě, po Champs-Elysées. Poté průvod dorazí na náměstí Svornosti, kde budou auta po část dne zaparkována, aby měli Pařížané i turisté možnost si je prohlédnout.

V květnu 2015 tak značka DS více než kdy jindy připomíná svůj pařížský původ!