land-rover-70-let-dorothy-n

Dorothy Petersová se po 70 letech projela v Land Roveru, který vyráběla

Autor: Tisková zpráva - 24. 12. 2018


Díky náhodnému letnímu setkání mohl Land Rover splnit celoživotní sen své bývalé zaměstnankyni, důchodkyni Dorothy Petersové. Ta si přála projet se v terénu autem, na kterém pracovala před 70 lety.

Solihullská rodačka Dorothy v červnu 1946 ve věku pouhých 15 let nastoupila do servisního oddělení továrny Lode Lane, ve které se vyráběla první řada modelů značky Land Rover. V červnu tohoto roku Dorothy vyrazila na oslavu 70. výročí Land Roveru v Solihullu a vzala s sebou album s fotografiemi z časů, kdy v závodě pracovala. Nemohla tušit, že jedna fotka z tohoto alba spustí sérii událostí, která povede až k jízdě s tímto výjimečným Land Roverem s číslem 16.

Setkání s vozem bylo umožněno díky Mikovi Bishopovi, odborníkovi na Land Rover Classic Reborn a dědictví celé značky. Všiml si staré fotografie, na níž Dorothy pózuje vedle vozu, který si Mike nedávno pořídil. Právě v tomto okamžiku se tým Land Roveru rozhodl, že pro Dorothy připraví nezapomenutelné překvapení.

„V průběhu Land Rover Festu jsem měl štěstí promluvit si s mnoha nadšenci a bývalými zaměstnanci. Když mě oslovila velmi půvabná dáma s několika snímky z jejího života v Solihullu, neměl jsem tušení, že nás propojí zvláštní spojení s číslem 16. Její nadšení pro firmu a toto vozidlo bylo obrovské, stejně jako její překvapení, když zjistila, že teď toto auto vlastním! Okamžitě jsem věděl, že se v něm musí projet,“ řekl Mike.

Během následujících týdnů organizoval tým Land Roveru v Solihullu společně s Dorothinou dcerou den plný překvapení. Přivedli ji zpátky do jejího rodiště a ukázali vůz, vedle něhož pózovala před 70 lety. Celé setkání bylo zachyceno v dojemném filmu, kterým se uzavřely oslavy 70. výročí Land Roveru.

„Nemohla jsem uvěřit reakcím na mé fotografie, kterých se mi dostalo na solihullském festivalu. Neměla jsem tušení, že by mě díky krátkému rozhovoru někdo mohl vzít na cestu lemovanou vzpomínkami a úžasnou terénní projížďku v Solihullu,“ dodala Dorothy.

„Příležitost strávit tento den se svou dcerou a vnučkami bylo nádherným překvapením. Vidět, jak se továrna za ta léta změnila, bylo velmi zvláštní. Všechno mi to připadalo jako sen, nikdy na to nezapomenu,“ vzpomíná Dorothy.

Přečtěte si také:  V kempu u Klatov se včera sešly škodovky. Přijelo i pár vzácných exponátů

Na Dorothy čekalo ještě jedno překvapení v podobě promítání filmu z jejího výletu, a to přímo v domově důchodců, kde Dorothy žije a kde si mohla film vychutnat společně se svými přáteli.

Land Rover Fest v Solihullu byl jedním z řady událostí připomínajících 70 let od prvního představení Land Roveru na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948. Land Rover toto jubileum oslavil mimo jiné zvláštním televizním vysíláním, organizací rekordních konvojů či výstavou v londýnském muzeu designu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek