Dokáže Tesla Model X odtáhnout Boeing 787-9 Dreamliner?

Autor: Pavel Srp - 18. 5. 2018


Elektromobily jsou tu dnes s námi hlavně kvůli ekologii, to ale neznamená, že by šlo o pomalá a slabá auta. Modely automobilky Tesla mají naopak stovky koní a newtonmetrů. Dokáže ale Tesla Model X P100D odtáhnout obrovské letadlo Boeing 787-9 Dreamliner? 

To se rozhodli zjistit v Austrálii. Sehnali si nejvýkonnější Teslu Model X P100D, vzali ji na melbournské letiště a zapřáhli za ni obrovské letadlo Boeing 787-9 Dreamliner. Tento model přitom může táhnout jen přívěs do hmotnosti 2,5 tuny. Pohne tedy Tesla s letadlem? Odtáhne ho pryč? Anebo si ani neškrtne?

Elektrickému SUV se to povedlo, navíc díky 300metrové vzdálenosti, kterou s taženým letadlem urazilo, se zapsalo do Guinessovy knihy rekordů v rámci elektromobilů. Letadlo bylo sice prázdné, bez cestujících a bez nákladu, ale i přesto, že je vyrobeno hlavně z lehkých materiálů jako je hliník a kompozitní materiály, byla jeho hmotnost 115 tun.

Za rekordem stojí letecká společnost Qantas, ta se ale nevyrovnala absolutnímu rekordu, který před rokem stanovilo Porsche Panamera, když táhlo letadlo vážící 285 tun! Není to ale poprvé, kdy se Qantas s elektromobilem Tesla utkal. Před nedávnem totiž letecká společnost uspořádala závod mezi Boeingem 737 při akceleraci před vzletem a liftbackem Tesla Model S P90D. Tipnete si, kdo na runwayi vyhrál?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru