Do aukce půjde Porsche 917, které účinkovalo v legendárním filmu Le Mans – video

Autor: Pavel Srp - 25. 6. 2017


Jakékoliv Porsche 917 je exkluzivní kus závodní historie, ale to, které se bude zanedlouho prodávat, je ještě o poznání peprnější. Přímo tento kus totiž závodil v legendárním filmu o závodě na okruhu v Le Mans, za kterým stál Steve McQueen.

Toto konkrétní Porsche 917 nese číslo podvozku 917-024 a bylo to auto, které posloužilo automobilce Porsche při testech na závody Le Mans v roce 1970. Tehdy se za jeho volantem střídali piloti Brian Redman a Mike Hailwood. A právě Redman byl vůbec nejrychlejším jezdcem. I díky tomu byl decentně upravený model o dva měsíce později schopen vyhrát 24hodinový závod.

Auto potom bylo prodáno továrnímu jezdci Jo Siffertovi, který ho v roce 1971 půjčil společnosti Solar Productions, kterou vlastnil Steve McQueen, a které posloužilo v legendárním filmu Le Mans. Auto tam nejen samo hrálo, ale posloužilo také jako kamerový vůz.

Vůz zůstal ve vlastnictví Jo Sifferta až do jeho smrti v říjnu 1971 při závodech na okruhu v Brands Hatch. Poté, co byla vyřešena dědická práva, byl v polovině sedmdesátých let minulého století auto prodáno soukromému sběrateli do Francie, kde zůstalo až do začátku milénia (2001), kdy se objevilo při jedné z dosud největších nalezených „stodolových sbírek“. Auto zůstalo ve zcela původním stavu s původními pneumatikami, hasícím přístrojem, ale i ručně psaným lístečkem na klíči, kterak auto nastartovat.

Auto se bude prodávat v aukci společnosti Gooding & Company na letošní přehlídce v Pebble Beach, která se bude konat 18. a 19. srpna. Výpis kompletní nabídky najdete zde, konkrétní kartu tohoto auta zde.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek