DMC Zeus: Mercedes-Benz třídy G s karbonem a pořádným stádem koní

Autor: Jan Karlík - 10. 1. 2016


Mercedes-Benz třídy G máme moc rádi! Fajn, krasavec to není, ale i to je trochu o úhlu pohledu. Nicméně doteď nemůžeme zapomenout na svezení po rumunských horách a silnicích. A taky mu nikdo neupře nesmrtelné tvary (stejné de facto už 36 let). Tohle auto má zkrátka něco do sebe. A proto se vždy děsíme, když narazíme na výtvor tuningových společností. Tou poslední kreací je Zeus, model od společnosti DMC.

DMC Zeus Mercedes-Benz G 1

Zeus vychází z oblíbeného modelu G 63 AMG, který už sám o sobě bere dech. Další provedené úpravy se nesly v poměrně známém scénáři. Vůz dostal agresivní bodykit, který je samozřejmě vyroben z uhlíkového kompozitu. Součástí tohoto kitu jsou širší blatníky, díky kterým auto přibralo na šířku čtyři centimetry vpředu a tři centimetry vzadu. Nová je také kompletně celá přední část. Zde moc původních dílů nezůstalo. Nová maska chladiče, nárazník, ale také kapota. To vše propůjčuje vozu zamračený vzhled a zároveň naprosto vyruší typický hranatý design.

Další typickou změnou jsou nová kola. DMC dává k dispozici několik designů, co však moc neovlivníte je velikost. Vybírat můžete mezi 23″ a 24″ velikostí a tím je celkem jasné, kam Zeus patří. Před kavárnu? Před klub? Uff, tohle asi nepochopíme. Myslelo se však také na techniku pod kapotou. Dvakrát přeplňovaný osmiválec po zásahu DMC nabízí 880 koní (647 kW)! K tomu dostanete také úplně nový titanový výfuk a změny proběhly také na podvozkových součástkách a brzdách. Máme ale dobrou zprávu na závěr. Do České republiky se snad nedostane, v plánu je vyrobit pouhých 10 kusů. Takže si je prosím nechte všechny v Rusku a na Ukrajině.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru