Asi není potřeba opakovat starý známý fakt, že motorsport je zatraceně nebezpečná záležitost. Obzvlášť nehody, jsou v závodním prostředí hotové peklo.

Bourá se ve vysokých rychlostech a jen díky tomu, jak moc se neustále vylepšuje bezpečnost závodních speciálů, mají jezdci celkem slušnou šanci na to, aby i hrozivě vypadající náraz přežili. Stačí si vzpomenout na tvrdou nehodu Fernanda Alonsa při Velké ceně Austrálie. Podobně neuvěřitelná nehoda se stala před pár dny i v rámci závodů Formule 3 při rakouském kole evropského šampionátu na Red Bull Ringu.

Americký jezdec Ryan Tveter vyjel se svým monopostem mimo trať, čímž zvedl oblak prachu. Díky tomu ho jeho týmový kolega Peter Zhi Cong Li neviděl a v plné rychlosti do něj narazil. Na záběrech v přiloženém videu je vidět, jak velká to byla rána. Peterovu formuli to vymrštilo do vzduchu, kde se několikrát přetočila. Do zbytků Raynovy formule pak navíc narazil ještě Pedro Piquet, který ale naštěstí jen vyletěl mimo trať.

Zdravotně je na tom nejhůře právě Peter Zhi Cong Li. Vlivem silného nárazu má zlomených několik obratlů a pár kůstek v patě. I když to druhé zranění zní, jako pohoda, je to právě noha, která si vyžádá několik operací. Záda budou za pár týdnů prý v pořádku. V současné době je Peter při vědomí a komunikuje jak s rodinou, tak s týmem. Snad bude brzy v pořádku. Ryan vše odnesl jen pohmožděným kolenem a v současné době je v domácím léčení.